ОСТАННІ НОВИНИ

З допомогою тест-систем обласна лабораторія зможе провести понад тисячу досліджень

Вероніка Рой

|

За допомогою тест-систем для діагносуватики коронавірусу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), які Львівщина на днях повинна отримати, Львівський обласний лабораторний центр МОЗ зможе провести понад тисячу досліджень. Про це у понеділок, 23 березня, під час брифінгу розповів заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут, передає Львівський портал.

 

Завтра-післязавтра Львівщина отримає перші тест-системи для діагностики коронавірусу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), а також експрес-тести.

«Завтра-післязавтра до нас поступають перші тест-системи. Але ми їх замовляли і раніше. На жаль, проблема в тому, що їх не так багато на сьогодні є. Але зазначу, крім тих, які прийдуть по гуманітарній допомозі, ми додатково оплатили додаткові тест-системи. Тобто, скоріш за все, до кінця тижня, ми будемо відносно достатньо забезпечені. За допомогою тих тест-систем ми матимемо можливість провести понад тисячу досліджень», – сказав Олег Когут.

Реклама партнерів

За його словами, дві лабораторії Львівського лабораторного центру МОЗ, які оснащені відповідним обладнання і можуть проводити дослідження аналізів на коронавірус, буде переведено на цілодобовий режим.

«Це не означає, що у нас є надзвичайна ситуація. Але щоб її не було ми впроваджуємо усіх необхідні заходи: стараємся тримати ситуацію під контролем», – повідомив Олег Когут.

Він пояснив, що експрес-тести робляться до 15 хв., а лабораторна діагностика методом ПЛР – протягом одного дня.

«Якщо проби будуть доставлені до 10 год., то до кінця дня ми можемо дати результати», – додав заступник директора Львівського обласного лабораторного центру Олег Когут.

Нагадаємо, в ніч на 23 березня в Україну з Китаю прибула перша партія тестів на коронавірус, засобів захисту і медобладнання. Загалом держава отримала два види тестів: для ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) та 250 тисяч тестів для експрес-діагностики. Доставити їх у кожну область обіцяють протягом 23 березня.

Офіс президента відразу уточнив, що швидкі тести першочергово скерують на потреби медиків, військовослужбовців, поліцейських, Держприкордонслужби та інших. Пресслужба також додала, що експрес-тести будуть використовувати й медики «швидких», аби перевірити хворих із підозрою на коронавірус.

Однак вранці 23 березня Міністерство охорони здоров’я подало свою думку щодо експрес-тестів, яка суперечить позиції Офісу президента. У МОЗ зазначили, що експрес-тести на коронавірус будуть проводити у разі підозри на COVID-19 тільки лікарі певних закладів охорони здоров’я. Крім цього у відомстві зазначили, що медичні працівники екстреної допомоги не будуть проводити тест на коронавірус.

Зазначимо, раніше пояснювали у Львівській ОДА, достовірність експрес-тестів на коронавірус є дуже низькою, тому результати пацієнтів скеровують на додаткові дослідження в Київ. Там у лабораторїі проводять полімеразну ланцюгову реакцію, за допомогою можна достовірно встановити наявність або відсутність у людини коронавірусної інфекції навіть ще до початку прояву симптомів.

Натомість експрес-тести є менш точними. При цьому вони дозволяють виявити в організмі не сам вірус (чи його відсутність), а лише антитіла, які починають вироблятись лише на 5-6 день після появи симптомів. Тому для ефективної боротьби з коронавірусом потрібні саме тести, які проводять методом полімеразної ланцюгової реакції.

Втім навіть якщо результати аналізів підтверджують коронавірусну інфекцію, це жодним чином не змінює підхід до лікування хворого.

Наразі Львів мав лише одну упаковку Bioeasy на 25 тестів, які діагностують захворювання на 5-14 день після початку хвороби. Нещодавно центр легеневого здоров’я у Львові закупив п’ять упаковок тест-систем, де загалом є 125 тестів. Також мерія Львова нещодавно замовила 20 наборів реагентів для проведення полімеразної ланцюгової реакції на COVID-19, їх вистачить для тестування близько 2000 людей.

Зазначимо, станом на 23 березня на Львівщині зафіксовано два випадки захворювання на коронавірус. COVID-19 виявили у львів’янина, який повернувся з Німеччини. Про другий випадок захворювання на корона вірус стало відомо ввечері, 22 березня. Втім Львівська ОДА досі ще не отримала даних про нього.

В Україні загалом підтвердили уже 73 випадки захворювання на коронавірус, три із них – летальні. У Житомирській області померла 71-річна жінка, яка нещодавно повернулася з Польщі та протягом тижня гостювала на Львівщині. Також від COVID-19 у Чернівецькій області померла 33-річна жінка. Також від цієї недуги померла мешканка Івано-Франківська.

Хворих на коронавірус на Львівщині спершу планували лікувати в обласній клінічній лікарні, тепер до неї додались ще сім медзакладів. Із детальним переліком можна ознайомитися тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.