ОСТАННІ НОВИНИ

Повсюди купи грошей: керівниця МСЕК на Хмельниччині під час обшуків викинула через вікно 0,5 млн доларів

Наталя Дуляба

|

На Хмельниччині викрили масштабну схему оформлення фіктивної інвалідності для військовозобов’язаних чоловіків. У керівниці МСЕК і її сина, посадовця обласного управління Пенсійного фонду, знайшли майже 6 млн доларів готівкою та брендові прикраси. Про це Львівському порталу повідомили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, до нелегальної схеми причетна керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її син – посадовець обласного управління Пенсійного фонду.

Вони обоє налагодили незаконне оформлення інвалідності чоловікам, аби ті могли уникнути мобілізації під час війни в Україні.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели обшуки обшуки у службових кабінетах та за місцем проживання посадовців. При цьому у Держбюро розслідувань додають, що валюту знаходили повсюди: у шафах, шухлядах та всіх можливих нішах.

Так, у робочому кабінеті керівниці МСЕК виявили 100 тисяч доларів, низку медичних документів, які можуть бути підробленими, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.

Під час проведення слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши через вікно дві сумки, у яких було 0,5 млн доларів.

Крім того, вдома у посадовців вилучено 5,24 млн доларів, 300 тис євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.

Також знайдено документи, які вказують на незаконну діяльність чиновників та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти.

Також правоохоронці виявили, що родині чиновників належать чималі статки. Вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом майже на 3000 м кв в одному із парків Хмельницького.

За кордоном у їхній власності є нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також «накопичила» майже 2,3 млн доларів.

«Всі ці статки фігуранти не внесли до своїх щорічних декларацій», – йдеться у повідомленні.

Наразі тривають слідчі дії. Правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до масштабної схеми.

Спійманим посадовцям збираються оголосили підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, декларуванні недостовірної інформації та в незаконному збагаченні (ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366-2, ст. 368-5 Кримінального кодексу України).

Санкція статей передбачає до 12 років тюрми з конфіскацією всього майна.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *