ОСТАННІ НОВИНИ

Європарламент рекомендуватиме надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

Наталя Дуляба

|

Європейський парламент у своїй доповіді про вплив агресії рф на спільну політику безпеки й оборони ЄС, яка має бути затверджена 8 червня, рекомендуватиме лідерам ЄС надати Україні статус кандидата на членство. Про це заявив голова Комітету ЄП із закордонних справ Девід Макалістер, пише Укрінформ.

«Ми рекомендуємо надати Україні зброю і все обладнання відповідно до потреб, що були висловлені українською владою, та надати країні статус країни-кандидата як чіткий політичний сигнал солідарності з мужнім народом України… Ми рекомендуємо також забезпечити широкий моніторинг застосування санкцій ЄС, щоб зміцнити спроможність Європейської комісії з імплементації обмежувальних заходів», – сказав він.

Девід Макалістер нагадав, що Європарламент послідовно виступав за підвищення ефективності Спільної політики ЄС з безпеки й оборони. Агресія росії проти України показала, що Європейський Союз має бути терміново забезпечений засобами та інструментами для належної відповіді на глобальне стратегічне суперництво та на складні загрози у сфері безпеки.

«У наших рекомендаціях для Ради ЄС та для високого представника ми оцінюємо ініціативи ЄС у цій сфері та надаємо конкретні пропозиції для просування вперед. Ми сформували вісім ключових пунктів, які мають бути враховані під час зустрічі Європейської Ради 23-24 червня, а також під час наступного саміту НАТО у Мадриді 29-30 червня», – зазначив європейський політик.

Серед пропозицій, які прямо стосуються України, у доповіді вказані такі:

  • швидка імплементація Стратегічного компаса ЄС, зокрема, щодо розвитку оперативних спроможностей сил швидкого розгортання ЄС;
  • перегляд та направлення місій та операцій ЄС у межах Спільної політики з безпеки й оборони, їхня адаптація до нових геополітичних реалій, зокрема, для надання належної підтримки урядам України й Молдови;
  • швидке завершення роботи над третьою Спільною декларацією ЄС-НАТО, погодження положень Стратегічного компаса ЄС та нової Стратегічної концепції НАТО, для забезпечення їхнього взаємного доповнення;
  • перегляд Європейської політики сусідства з метою глибокої оцінки впливу російської агресивної війни проти України на співробітництво у межах Східного партнерства та на посилення політики розширення ЄС;
  • активне долучення Європарламенту до належної імплементації Спільної зовнішньої та безпекової політики (СFSP) та Спільної політики з безпеки й оборони (CSDP), включаючи імплементацію Стратегічного компаса ЄС та Європейського фонду миру;
  • забезпечення Спільної політики з безпеки й оборони ЄС належними фінансовими ресурсами з метою підвищення її ефективності та надійності.

Як повідомляв Львівський портал, на початку травня Україна заповнила і передала останню частину опитувальника для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Тепер Єврокомісія готує рекомендації щодо відповідності України критеріям членства. Статус кандидата Україна може отримати вже в червні. На це й сподівається президент Зеленський.

Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель запропонував створити нову політичну платформу європейської співпраці, відкриту для України. Він запевняє, що така нова ініціатива не повинна замінити розширення Європейського Союзу, а навпаки повинна його активізувати.

Втім Україна вже заявила, що розраховує отримати статус кандидата на вступ до ЄС, а спроби запропонувати замість цього інші формати ображають українців.

Додамо, що згідно з останніми соцопитуваннями, вступ України до ЄС підтримують рекордні 91% українців. Відомо, що більшість громадян Євросоюзу також бачать Україну її членом.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *