На Львівщині особовому складу представили нового очільника Нацполіції області – Олександра Шляховського, який до цього очолював Нацполіцію Закарпатської області. Представлення відбулось у вівторок, 16 лютого, передає кореспондент Львівського порталу.
Представили нового голову Нацполіції Львівщини перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий та голова Національної поліції Ігор Клименко.
Ігор Клименко доручив новому очільнику поліції Львівщини впродовж тижня провести брифінг для преси та розповісти про свої пріоритети на посаді. Також він наголосив, що Шляховському необхідно звернути увагу на боротьбу зі злочинами щодо лісового господарства, зі злочинами, що вчинені організованими групами, та з наркозлочинністю.
«Перед новим очільником поліції Львівщини стоїть головне завдання – сформувати безпековий простір та вибудувати роботу новостворених територіальних підрозділів у чіткій цілісній вертикалі структури Національної поліції. Кожен поліцейський повинен розуміти, що відбувається в поліції і які його завдання», – зазначив Клименко.
Своєю чергою новий керівник Головного управління Національної поліції у Львівській області полковник поліції Олександр Шляховський подякував за довіру та запевнив, що забезпечить безпеку в регіоні.
«Запевняю вас, я готовий брати на себе відповідальність за безпеку в регіоні. Моя співпраця з громадянами, органами місцевого самоврядування та журналістами буде спрямована на те, аби зробити область більш безпечною», – сказав Шляховський.
За словами голови Національної поліції Ігоря Клименка, Василя Віконського, який очолював Нацполіцію Львівщини з вересня 2019 року, переведуть до центрального органу управління Нацполіції у Києві, де він займе вищу посаду.
«За потребою служби Василь Віконський переводиться до центрального органу управління Нацполіції у Києві. Він буде займатися питаннями щодо реформування Нацполіції та формування підрозділів на Сході України. Найближчим часом ми приймемо рішення щодо його служби на більш високих посадах», – заявив Клименко.
Також Клименко додав, що у 2021 році міністерство вдосконалить структуру Нацполіції та нагадав, що лише торік було проведено ротацію 14 осіб керівного складу Нацполіції України.
Зазначимо, що з Василем Віконським пов’язано чимало скандалів, зокрема й у Львові.
Під час перетворення міліції у поліцію атестаційна комісія визнала, що Василь Віконський «підлягає звільненню» із правоохоронних органів за невідповідність займаній посаді. Однак через суд він довів, що має право працювати в оновленій поліції. На свій захист Віконський стверджував, що не пройшов переатестацію у 2015 році через те, що займався підготовкою бійців у зону ООС, а не своєю профпідготовкою.
Також відомо, що 38-річний Василь Віконський з 2003 року пропрацював у спецпідрозділі «Беркут» на різних посадах: від старшого сержанта до капітана. А з березня 2014 року став заступником командира роти «Беркуту».
Через такі пікантні деталі у біографії перед офіційним представленням Віконського як начальника поліції Львівщини активісти зібрались на пікет, під час якого вимагали не призначати його на цю посаду. Згодом ексглава Нацполіції України пояснив, чому «поставив» саме Василя Віконського.
Менше ніж через місяць після призначення Василь Віконський потрапив у новий скандал через силовий розгін поліцейськими людей, які блокували перевезення російського вугілля у Соснівці. Через це ексголова Львівської ОДА Маркіян Мальський закликав Віконського піти у відставку. Таку ж позицію зайняла і Львівська облрада.
Натомість очільник Наполіції Львівщини переклав відповідальність за сутички у Соснівці на місцеву владу та керівництво вугільного підприємства. Активісти у Львові неодноразово влаштовували протести проти Віконського. Його звільнення під Офісом президента та МВС вимагали також й мешканці Львівщини разом із депутатами облради.
Також Координаційна рада учасників бойових дій звинуватила Василя Віконського у зв’язках із кримінальним авторитетом.
Львівський портал нещодавно писав, що колишні працівники Нацполіції Львівщини заявляють, як із приходом Віконського почали звільняти тих, хто задає зайві питання.
Зазначимо, що у своїй декларації за 2019 рік Віконський вказав, що заробив майже 630 тисяч гривень: 397 476 грн він отримав у Нацполіції Хмельниччини, а ще 240 856 грн заробив на посаді начальника Нацполіції Львівщини.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Нацполіція
Ольга Денисяка