ОСТАННІ НОВИНИ

Мальський закликав нового очільника поліції Львівщини піти з посади

Соломія Головіна

|

Сьогодні, 24 вересня, під час апаратної наради у Львівській ОДА заслухали ситуацію щодо силового розгону блокувальників вагонів із російським вугіллям біля Червонограда. Очільник облдержадміністрації Маркіян Мальський закликав керівника поліції області Василя Віконського написати на звільнення. Про це передає кореспондент Львівського порталу.

 

На апаратну нараду прийшли активісти, які наголошували на тому, що на Львівщині поліція завжди була з народом, відтак також закликали Василя Віконського написати заяву на звільнення. На це він відказав, що не збирається цього робити.

«Я підтримую поліцію, вона має право на застосування сили, але має бути з народом. Вважаю, що ці заходи були надмірними», – сказав Маркіян Мальський, попросивши Віконського написати заяву на звільнення.

Після цього апаратна нарада завершилася, а Василя Віконського випроводили із зали під вигуки «Ганьба!».

Як відомо, вагони із написом РЖД на станції Соснівка активісти помітили ще 1 вересня. Відтоді протестувальники там чергували цілодобово. Поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом блокування російських вагонів на Львівщині.

За інформацією Штабу блокади торгівлі з окупантами, у суботу, 21 вересня, силовики силою розігнали та заарештували частину ветеранів і шахтарів, які блокували російське вугілля у Львівській області. Поліція уточнила, що затримала 28 учасників блокади колії на Львівщині. Затриманих оштрафують та обіцяють відпустити.

Водночас за словами керівника поліції Львівщини Василя Віконського, уся відповідальність вирішення конфлікту лежить на місцевій владі та керівництві вугільного підприємства.

Згодом стало відомо, що блокаду вагонів з вугіллям відновили.

Через силовий розгін протестувальників Червоноградська міська рада звернулася до президента, парламенту й прокуратури. У листі вона закликала звільнити Василя Віконського із займаної посади.

Як повідомляв Львівський портал, 38-річний Василь Віконський очолив Нацполіцію Львівщини на початку вересня. До цього він був керівником поліції Хмельниччини, а з 2003 року працював у спецпідрозділі «Беркут» на різних посадах. У березні 2014 року став заступником командира роти «Беркуту».

Через таке минуле Віконського у Львові протестували активісти, які вимагали не призначати нового керівника поліції області, а спочатку обговорити всіх кандидатів на цю посаду на громадських слуханнях. На ці заяви голова Нацполіції України Сергій Князєв відповів, що законодавство не передбачає такої процедури. Також Князєв сказав, що особисто відповідає за призначення Василя Віконського очільником Нацполіції Львівщини.

У процесі перетворення міліції у поліцію атестаційна комісія визнала, що Василь Віконський «підлягає звільненню» із правоохоронних органів за невідповідність займаній посаді. Однак через суд він довів, що має право працювати в оновленій поліції. Під час свого офіційного представлення у Львові Віконський пояснив журналістам, чому не зміг пройти переатестацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.