ОСТАННІ НОВИНИ

Львів досі не отримав тест-систем для виявлення коронавірусу

Вероніка Рой

|

Станом на 16 березня Львів не отримав тест-систем для діагностування коронавірусу COVID-19.  Про це під час брифінгу повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає Львівський портал.

 

За його словами, на сьогодні клінічна лікарня швидкої медичної допомоги має невелику кількість експрес-тестів. Однак, як пояснив мер Львова, вони можуть діагностувати коронавірус лише на 5-7 день після інфікування.

«Якщо нам треба дізнатися більш точний результат, то беруться аналізи і відправляють їх у Київ. Але, я думаю, такі лабораторії можна запустити і у великих обласних містах»,  – сказав Андрій Садовий.

Він зазначив, що схожа ситуація з апаратами штучної вентиляції легень (ШВЛ).

«Ми моніторимо ситуацію у світ, щоб максимально скупити ШВЛ та інше обладнання, аби ми були забезпечені. Вони будуть нам потрібні за два-три тижні. Але я не отримав жодної пропозиції від Міністерства охорони здоров’я», – додав мер Львова.

Як повідомляв Львівський портал, медикам «швидких» у Львові кажуть, що експрес-тестів на коронавірус нема та їх Львову обіцяли  завезти ще 15 березня.

Офіційно в Україні зафіксували п’ять випадків зараження коронавірусом. Один з них став смертельним: у Житомирській області померла 71-річна жінка, яка нещодавно повернулася з Польщі та протягом тижня гостювала на Львівщині. Із підозрою на коронавірус на Львівщині ізолювали вісьмох осіб.

Через загрозу поширення коронавірусу в Україні ввели карантин на три тижні до 3 квітня.

З огляду на впровадження всеукраїнського карантину із 12 березня по 3 квітня призупинили навчання у школах, дитсадочках, закладах позашкільної освіти, вишах.

13 березня у Львові заборонили всі без винятку масові розважальні заходи. Виняток становлять зібрання, що важливі для життєдіяльності міста, – наприклад, сесія Львівської міськради чи засідання виконкому. Втім навіть на такі заходи має бути окремий дозвіл міського штабу, а кількість людей не повинна перевищувати 50.

Також до 3 квітня у Львові зупинено роботу таких установ: бібліотеки/медіатеки; музеї; театри; Органний зал; Львівська національна філармонія; народні доми; кінотеатри; Міський молодіжний центр; концертні зали; дитячі розважальні центри. Згодом поінформували, що заборона поширюється і на роботу нічних клубів, спортивних та розважальних центрів.

Додамо, що також 13 березня у мерії поінформували, що до Львова привезли 25 експрес-тестів для визначення корона вірусу, які місто закупило самотужки. Водночас медики бригад швидкої медичної допомоги, які виїжджають на виклики з підозрою на коронавірус, стверджують, що цих тестів у лікарні на вул. Миколайчука нема. Раніше у Міністерстві охорони здоров’я обіцяли, що їхні експрес-тести надійдуть до Львова до 15 березня.

Хворих на коронавірус на Львівщині спершу планували лікувати в обласній клінічній лікарні, тепер до неї додались ще сім медзакладів. Із детальним переліком можна ознайомитися тут.

Загалом на профілактику та реагування на можливі випадки зараження коронавірусом на Львівщині витратять 25 мільйонів гривень з обласного бюджету. Водночас зі свого боку міськрада Львова додала до цієї суми ще 7 мільйонів гривень.

Також мерія виділила 50 млн грн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень та іншого медичного обладнання, завершення ремонтів у міських лікарнях для можливості облаштування додаткових ліжкомісць.

Львівська обласна рада 12 березня спрямувала 5 млн грн на боротьбу з коронавірусом: за ці кошти закуплять обладнання для Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні.

Як відомо, з 16 березня Україна закриває більшість пунктів пропуску на кордоні, із повним списком можна ознайомитися тут. Із 17 березня Україна повністю закриє пасажирське авіасполучення мінімум до 1 квітня, водночас з 16 березня на два тижні закривається кордон для іноземців.

Детальніше про коронавірус читайте тут: симптоми, хто у зоні ризику і де лікуватися у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *