Для України важливо розпочати вже цього року переговори щодо членства в ЄС. Україна майже виконала відповідні сім рекомендацій Єврокомісії. Верховній Раді залишився один крок, і принципово, щоб депутати цей крок зробили. Про це повідомив Володимир Зеленський під час свого вечірнього відеозвернення.
За словами Володимира Зеленського вступ України до ЄС це мотивація для українців, що принесе не лише економічну, а й геополітичну безпеку.
«ЄС для України – це не лише економічна безпека й потужний внесок у розв’язання питання геополітичної стабільності. Це ще й мотивація. Мотивація для нас, для наших воїнів, для всього нашого народу. Мотивація боротися, бути стійкими, пройти цю зиму й досягати наших національних цілей попри будь-який російський терор.
Передісторія
Україна офіційно стала кандидатом у члени Євросоюзу у червні 2022 року. До початку переговорів про вступ Україна має виконати сім умов.
Станом на червень 2023-го, як казали у ЄС, було виконано вже дві умови, вони пов’язані зі судовою реформою та законом про медіа. Нещодавно Верховна Рада також ухвалила закон про нацменшини, який теж був однією з умов щодо початку переговорів про членство у Євросоюзі.
Днями західні ЗМІ писали, що в жовтні Єврокомісія таки рекомендуватиме розпочати переговори щодо вступу України в Європейський Союз, однак буде наполягати на прогресі у вирішенні проблем в деяких пріоритетних сферах, зокрема в боротьбі з корупцією.
Президент Володимир Зеленський хоче, аби переговори щодо вступу України до Євросоюзу розпочались ще у 2023 році. Тому він на початку вересня закликав Верховну Раду ухвалити всі закони, необхідні для старту цього процесу.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль говорить, що уряд розраховує провести переговори про вступ та підписати угоду про членство в ЄС протягом двох років, тобто до 2025 року. Про такі ж часові межі нещодавно заявила й віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зі свого боку неодноразово наголошувала, що Україна стане членом ЄС, але про те, коли б приблизно це могло статись, жодних припущень не висловлювала. У липні вона сказала, що її вражають темпи просування України на шляху до Євросоюзу. За словами фон дер Ляєн, якщо оперативність введення реформ збережеться, то Україна швидко зможе стати частиною ЄС.
Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель говорить, що ЄС повинен бути готовий прийняти нові країни-члени до 2030 року.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський