Прокуратура у Верховному Суді відстояла незаконність вибуття із державної власності земель лісового фонду вартістю 12,4 млн грн. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури.
Прокурори в суді довели, що частина лісової ділянки, яка знаходиться неподалік Львова, площею 0,5 га, була відведена у приватну власність всупереч вимог законодавства.
Встановлено, що Брюховецька селищна рада видала протиправне рішення, яким вказана ділянка була передана у приватну власність.
«Зазначена ділянка декілька разів перепродавалась, в тому числі відповідачці у цій справі. Жінка також поділила землю і на підставі договору дарування подарувала спірні ділянки у спільну часткову власність двом своїм родичам. Проте ці ділянки не могли бути приватизовані, бо належали до земель лісового фонду», – йдеться у повідомленні.
Як відомо, прокуратура першочергово звернулася з позовною заявою до суду першої інстанції, а згодом до Львівського апеляційного суду та наполягала на відновленні права державної власності. Однак у задоволені позову судами попередніх інстанцій було відмовлено. Відтак Львівська обласна прокуратура звернулася до Верховного Суду.
Верховний Суд підтримав позицію прокурора, рішення судів першої інстанції та апеляційної інстанції було скасовано, а позов задоволено повністю.
Нагадаємо, що у травні 2023 року суд повернув громаді земельну ділянку вартістю понад 2 млн грн у Брюховичах. У суді також на розгляді справа про повернення громаді озера у Брюховичах.А також 4 га краденого лісу у Брюховичах.
Раніше Львівський портал повідомляв, що Держреєстратор з Белза переписав понад 2 га землі у Брюховичах на основі фальшивок.
10 квітня 2023 року стало відомо про 10 нових випадків незаконної роздачі земель у довкола Львова.
Як відомо, земельні афери у Брюховичах далеко системне явище. Так, влітку 2020 року п’ятеро громадян нелегально оформили право власності на шість ділянок площею по 0,15 га кожна, а потім продали їх. Тоді вартість цієї землі оцінювали у 9 млн грн. Всю цю оборудку оформив держреєстратор Солонківської сільради.
Одному із учасників такої схеми, 62-річному чоловіку, влітку 2021 року винесли вирок. За підробку документів і незаконну приватизацію ділянки шахрай відбувся умовним терміном.
Влітку 2022 року ще одна шахрайка, яка нелегально отримала землю в Брюховицькому лісі, хотіла провести чергову махінацію, аби не провертати її державі. Втім їй не дали цього зробити.
Ймовірною підставою для таких земельних оборудок стало те, що ще у 2016 році посадовці Міноборони «посунули» межі ділянок, тож 1,39 га лісу у Брюховичах перейшли до підпорядкування місцевої селищної ради. Вона своєю чергою безкоштовно роздала громадянам ділянки, а ті їх швидко продали.
Нещодавно стало відомо, що до схеми нелегальної приватизації земель у Брюховичах причетний колишній посадовець Львівського міського управління земельних ресурсів. У січні 2023 року родина підсанкційного Бокала отримала майже 2 га з лісництва в Брюховичах.
У лютому 2023 року суд дозволив відновити будівництво у Брюховичах, де планують знести школу. Це рішення лише першої інстанції, і місто подаватиме апеляцію. Як відомо, Брюховицька сільська рада списала недобудовану школу, а землю, на якій вона розташована, передали невідомій громадській організації. Мова про земельну ділянку зі школою та столітніми деревами, площею 3,4 га, яку Брюховицька селищна рада за кілька днів до своєї ліквідації безкоштовно передала громадській організації під забудову.
Також нагадаємо, що селищним головою Брюхович із 2015 року був Володимир Доманський. Наприкінці вересня 2020 року СБУ та військова прокуратура провели в його домі обшуки. До цього Брюховичами господарював Оексій Процик. Обоє чоловіків підозрювались у крадіжках місцевих земель разом із членами Кабміну часів Володимира Гройсмана.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Андрій Котенський