ОСТАННІ НОВИНИ

«Вагнер» втрачає підтримку під Бахмутом

Анастасія Диняк

|

Бійці ПВК «Вагнер» втрачає підтримку регулярних військ російської армії в районі Бахмута. Про це пише CNN.

«Відчай “Вагнера” і досить емоційний стан Пригожина пояснюються просто – він бачить, що у нього не тільки закінчуються людські ресурси, але тепер у нього також закінчується підтримка російської артилерії, яка могла б компенсувати ці втрати», – зазначив співрозмовник у владних структурах Заходу.

Джерело видання також наголосило, що втрат серед «вагнерівців» значно більше, ніж у Збройних силах РФ. Окрім того, за його словами, території України, які Росії таки вдалося захопити, не мали ні забудов, ні українських позицій оборони.

Співрозмовник зазначив, що Бахмут не є стратегічно важливим для жодної зі сторін, однак росіяни вважають його захоплення політично важливим після приїзду до міста президента Володимира Зеленського у грудні 2022 року.

Наразі ж ворог оточив українських військових з трьох сторін, і вони можуть вводити і виводити людей з Бахмута.

«Це може тривати ще місяць, або ж українці можуть вирішити піти протягом тижня. Вони можуть вийти, щоб підготувати оборонні лінії, які вони мають на захід від Бахмута… Вони показали раніше, що дуже добре вміють відходити, коли їм потрібно», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що найближчим часом росіянам може вдатися захопити Бахмут, однак це не стане переламним моментом у війні.

Що відбувається у Бахмуті

Інтенсивні бої в районі Бахмута розпочались ще торік влітку і тривають уже більше семи місяців поспіль. У Генштабі кажуть, що на захоплення міста російські окупанти кинули свої найкращі підрозділи й штурмові бригади «вагнерівців», їхні втрати обчислюють тисячами.

Наприкінці лютого ситуація загострилася, окупанти намагаються оточити Бахмут, але всі ці спроби, як кажуть у Генштабі, є безуспішними.

Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий наголосив, що станом на 5 березня Росія не взяла під контроль Бахмут, масового відведення звідти українських військ не відбувається.

Коментуючи рішення продовжити оборону Бахмута, президент України Володимир Зеленський заявив, що бої саме тут дають один із найбільших результатів за всю війну

Станом на 4 березня, за його словами, бойові дії йшли навколо Бахмута, у селах Васюківка та Дубово-Василівка на північ від міста, а також у селах Іванівське та Богданівка на захід від нього.

5 березня командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський відвідав оборонців Бахмута та бійців на підступах до міста. Він наголосив, що бої досягли найвищого рівня напруження.

ЗСУ продовжують мужньо тримати оборону і таким чином виснажувати ворога. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в Бахмуті російська армія втрачає усемеро більше солдатів, ніж українська.

За даними заступниці міністра оборони Ганни Маляр, «вагнерівців» на Бахмутському напрямку РФ змушена заміняти строковиками та контрактниками, адже більшість підрозділів ПВК уже ліквідовані.

Британські розвідники кажуть, що погодні умови навесні завадять пересуванню по місцевості у районі Бахмута, що може дати перевагу українським військовим.

Американські аналітики вважають, що російські окупанти змінили тактику навколо Бахмута і тепер намагаються витіснити українських військових з міста замість спроб оточити його. Хоча навіть оточити Бахмут, на думку ISW, росіянам не вдасться найближчим часом.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *