ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові 73 хворі на коронавірус медики отримають по 20 тисяч

Наталя Дуляба

|

Сьогодні, 5 червня, виконавчий комітет міськради Львова погодив надання матеріальної допомоги медпрацівникам, які заразилися коронавірусом. По 20 000 грн отримають 73 медики. Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

 

Згідно з рішенням, допомогу розміром 20 000 грн отримають ще 73 медпрацівники, які захворіли на коронавірус. Загалом на це із бюджету Львова витратять більше 1,53 млн грн.

Зазначимо, що фінансово підтримувати хворих на COVID-19 медиків Львів вирішив у квітні. При цьому таку допомогу отримують медпрацівники, які зареєстровані не лише у Львові, а й на території області. Перші такі виплати наприкінці квітня отримали 27 лікарів.

Наприкінці травня сесія Львівської міськради вирішила виплачувати хворим на коронавірус медикам не по 20 000 грн, а по 100 000 грн.

Станом на початок червня на Львівщині коронавірусом заразилися 372 медпрацівники. Найбільше хворих – серед медиків лікарні швидкої медичної допомоги у Львові (107 осіб) та обласної клінічної лікарні. Водночас вже 111 медиків уже побороли недугу.

Донедавна було відомо про смерті трьох медиків від ускладнень коронавірусу. Втім четвертою жертвою COVID-19 став фельдшер швидкої допомоги у Сокалі.

Як писав Львівський портал, під час боротьби з коронавірусом Львів почав виплачувати премії медпрацівникам. По 10 000 грн отримують працівники обласного лабораторного центру та лаборанти медуніверситету, які роблять ПЛР-тести, а також лікарі обласної інфекційної лікарні.

Нещодавно Львів погодив виплату 10 000 грн премії 237 медпрацівникам. Із детальним переліком осіб можна ознайомитися за цим посиланням.

Медикам на Львівщині ЛОДА теж обіцяла додатково перерахувати одноразову надбавку розміром одного посадового окладу (від 3000 до 6000 грн). На ці виплати із бюджету області виділили 20 млн грн, однак гроші лікарям перераховували не тиждень, як це було обіцяно, а цілий місяць. Детальніше про це читайте тут.

Нагадаємо, що наприкінці квітня уряд погодив підняття зарплат до 300% тим медикам, які борються з коронавірусом. Однак далеко не всі лікарі, які в Україні працюють із хворими на коронавірус, отримали більшу платню. На початку травня міністр охорони здоров’я запевнив, що кошти вже перерахували у регіони, а причиною затримок є «маніпулювання з боку органів місцевої влади або головних лікарів».

На виплату підвищеної зарплати до 300% медикам Львівщина витратить майже 194 мільйони гривень. При цьому 81% із цих коштів – гроші із державного бюджету.

Перші надбавки за березень, 5,2 млн грн, медикам «швидких» та обласної інфекційної лікарні Львівська ОДА теж виплатила із запізненням.

Також Львівська обласна рада вирішила виплачувати по 100 000 грн родинам тих медиків, які помирають від ускладнень коронавірусу.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...