На Південнобузькому напрямку російські окупаційні війська намагаються організувати власний контрнаступ, до обстрілів активно залучають авіацію. Про це йдеться на сторінці Оперативного командування «Південь» у Facebook.
Станом на понеділок, 12 вересня, на Південнобузькому напрямку тривають активні бої вздовж усієї лінії зіткнення. Російські окупаційні війська намагаються організувати контрнаступальні дії та обстрілюють підрозділи ЗСУ за підтримки авіації.
Загалом ситуацію в регіоні українські військові називають напружено, динамічною щодо розвитку подій, проте повністю контрольованою.
За останню добу українська авіація та ракетно-артилерійські підрозділи нанесли більше сотні ударів по ворожих позиціях, районах зосередження живої сили та бойової техніки в тилу. Також у районі Нової Каховки та Дар’ївки уражено два понтонні мости, наведені окупантами через Дніпро та Інгулець, їхнє подальше використання неможливе.
«Сили оборони здійснюють цілодобовий вогневий контроль мостів та переправ, не дозволяючи окупантам забезпечити поповнення запасів бойової техніки та боєприпасів», – йдеться у повідомленні.
За результатами нічних боїв ворог втратив 10 рашистів, танк Т-72, самохідну артилерійську установку та автомобільну техніку.
Разом із тим в ОК «Південь» наголошують: російські загарбники, прикриваючи свої поразки по лінії фронту, можуть посилити свої обстріли деокупованих населених пунктів. Тому місцевих закликають не нехтувати сигналами повітряної тривоги.
Також протягом ночі російські окупанти двічі атакували наші позиції своїми винищувачами, обстрілювали громади не лише вздовж лінії зіткнення, а й у тилових районах.
Під ворожим вогнем опинились Баштанський, Криворізький та Нікопольський райони. Обійшлося без людських втрат, однак суттєвих пошкоджень зазнали житлові будинки, ліцей, будівля крамниці, пошкоджено газогони та електромережі.
В акваторії Чорного моря ворог тримає напоготові чотири надводні носії високоточної зброї із сумарним залпом 26 крилатих ракет «Калібр». Також маневрують вздовж кримського узбережжя три великих десантних кораблі.
Нагадаємо, паралельно з контрнаступом на Харківщині ЗСУ покращують своє тактичне положення і на Херсонському напрямку. Офіційно відомо про звільнення близько 500 кв км території, лінію фронту вдалося посунути від 4 до 12 км.
Що відомо про контрнаступ ЗСУ
Збройні Сили України проводять контрнаступ на окупованих Росією територіях України. З 1 по 11 вересня на Харківському напрямку вдалося звільнити 3000 км кв території. Там наші війська просуваються не тільки на південь та схід, а й на північ, відтак до виходу на держкордон залишилось близько 50 км.
Зауважимо, що на початку літа російська армія контролювала майже 125 тисяч кв км, що становило 20% території України.
11 вересня стало відомо, що ЗСУ звільнили 40 населених пунктів на Харківщині, серед них –Балаклія, Куп’янськ, Чкаловське, Василенкове та Артемівка, Гоптівка та Борщова. Станом на 12 вересня на окремих ділянках фронту наші військові вже дійшли до держкордону України.
У Генштабі додають, що за останню добу ЗСУ вигнали окупантів зі ще 20 населених пунктів. Відступаючи на Харківщині і Донеччині, російські загарбники поспіхом кидають свої позиції, техніку і зброю, втікають вглиб тимчасово зайнятих територій чи в саму рф.
Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, вперше коментуючи український наступ на окремих напрямках, заявив, що військові просуваються вперед, незважаючи на всі труднощі.
Зі свого боку глава Пентагону Ллойд Остін назвав надихаючими успіхи ЗСУ біля Харкова й Херсона. В американському Інституті дослідження війни вже заявили, що менше ніж за тиждень наступу ЗСУ звільнили більше територій, ніж російські війська окупували загалом із квітня.
Разом із тим міністр оборони Олексій Резніков порівняв український контрнаступ у Харківській області зі сніговою кулею, яка «котиться вниз схилом». Втім додав, що ще не варто святкувати перемогу, бо росіяни також можуть піти у наступ.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба