Вищий антикорупційний суд скасував арешт із вилучених у помешканні нардепа Ярослава Дубневича коштів. Політику повернуть 119 тис. доларів та 102 тис. євро. Про це з посиланням на ухвалу суду від 11 січня повідомляє «Судовий репортер».
27 грудня 2019 року у будинку нардепа відбувся обшук, в результаті якого уся готівка була вилучена. Суд арештував гроші попри те, що Дубневич заперечував їхню приналежність йому. Кошти нібито належали зятю Дубневича і передавалися на зберігання в будинок нардепа, який перебуває під охороною, у зв’язку із відбуттям подружжя на новорічні свята до гірськолижного курорту «Буковель».
Рік тому Апеляційна палата ВАКС відмовила зятю Дубневича у скасуванні накладеного на кошти арешту. Суд зазначив, що у випадку зберігання речей чи коштів на суму, що перевищує 340 грн, має укладатися договір зберігання у письмовій формі. Але такого договору не підписувалося. А пояснення учасників справи в даному випадку не можуть враховуватися як докази такого зберігання.
Прокурор надав суду відеозапис обшуку, на якому дружина Дубневича без примусу та запинки відповідала, що гроші належать її чоловікові. Натомість зять на це сказав, що теща просто нічого не знала про їх домовленості про зберігання грошей. Та попросив Печерський суд визнати, що між і тестем таки був договір зберігання грошей та визнати зобов’язання їх повернути. А відсутність письмового документа він пояснив тим, що у них не було необхідності у формальній передачі готівки та, зокрема, в укладенні договору зберігання чи позики, або видачі письмової розписки, оскільки вони є зятем і тестем, тобто близькими особами.
Тоді зять Дубневича пояснив, що як ФОП отримав сукупний дохід за 2016-2019 рр. у розмірі, що в рази перевищує суму, передану на зберігання. Готівку в іноземній валюті він поступов накопичив протягом 2017-2019 рр.
Попри те, у листопаді 2019 р. Яросла Дубневич власними коштами зміг внести лише частину застави – 4 млн грн від призначених 90 млн грн. Решту суми сплатили інші особи. Єдиним офіційним джерелом доходу Дубневича була і залишається заробітна плата народного депутата, жодних дивідендів, процентів, позик, дарунків нардеп у період з листопада по 23 грудня 2019 року не отримував.
Зазначачається, що Дубневич передачу зятем грошей не заперечував. Через відсутність спору щодо реальності такої домовленості суддя Сергій Вовк визнав, що усний договір справді був і зобов’язав Дубневича повернути гроші.
Після цього зять Ярослава Дубневича знову звернувся до ВАКСу. Оскільки рішення судді Вовка не було оскаржене, антикорупційний суд визнав доведеним факт, що гроші належать зятю Дубневича. Детектив не надав доказів, щоо гроші були отримані від Дубневича чи мали злочинне походження і до них як до майна третьої особи можна застосувати спец конфіскацію. Відтак, суд зняв арешт.
Нагадаємо, НАБУ інкримінує Дубневичу незаконне заволодіння 93,3 млн грн «Укрзалізниці».
31 жовтня 2019 року Верховна Рада зняла з Ярослава Дубневича недоторканність і дозволила арешт. Того ж дня Дубневичу вручили підозру.
Зняття недоторканості із Ярослава Дубневича підтримали 26 із 31 народного депутата від Львівщини, а згоду на арешт надали лише 12 із них. Із повним списком голосувань можна ознайомитися тут.
Як повідомляв Львівський портал, 1 листопада 2019-го розпочалось судове засідання щодо обрання запобіжного заходу Ярославу Дубневичу. Взяти його на поруки «під письмове зобов’язання» зголосились дев’ять народних депутатів. Всі вони – з парламентської групи «За майбутнє», до якої входить й сам Дубневич.
Наступного дня, 2 листопада, Вищий антикорупційний суд призначив Ярославу Дубневичу запобіжний захід у вигляді застави розміром 100 млн грн. На це сам нардеп заявив, що незадоволений рішенням суду через завелику суму застави, а також додав, що не знає, де знайти 100 млн грн. А вже 7 листопада Апеляційний суд змінив запобіжний захід та взяв народного депутата Ярослава Дубневича під варту з можливістю застави у 90 мільйонів гривень.
8 листопада 2019 року Дубневич вийшов із СІЗО під 100 мільйонів гривень застави. А у квітні 2020 НАБУ завершило розслідування у справі.
Не «Укрзалізницею» єдиною. Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадовців трьох компаній за підозрою в заволодінні газу на суму понад 1,4 мільярда гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.
Також навесні 2019 року НАБУ оприлюднило цілу схему оборудок нардепів Дубневичів.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Юлія Осим