Іран засудив 10 військовослужбовців, які причетні до збиття українського авіалайнера у 2020 році та загибелі 176 осіб. Вони проведуть за ґратами від 1 до 10 років. Про це пише Mizan Online.
Так, командир проведе у в’язниці 10 років, тоді як дев’ятеро інших військовослужбовців отримали від одного до трьох років. Імена обвинувачених не називаються.
Зазначається, що розгляд цієї справи був одним з найбільш важливих, делікатних і складних за останні кілька років у Ірані. Під час судового процесу з’ясувалося, що командир, який причетний до збиття літака, керувався «незнанням ситуації і помилковим переконанням у тому, що виявлена ціль була ворожою».
У виданні також підкреслили, що командир зенітно-ракетного комплексу «Тор М-1» випустив дві ракети по авіалайнеру «всупереч наказу» та без відповідного дозволу.
Як повідомляв Львівський портал, вранці 8 січня 2020 року літак Boeing 737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) розбився незабаром після зльоту з Тегерана – столиці Ірану. На борту було 176 людей. Усі вони загинули.
В РНБО зазначили, що на борту літака МАУ було 11 українців. В МЗС опублікували список країн, з яких були пасажири літака. 19 січня 2020 року тіла загиблих українців повернули додому.
У МАУ запевняли, що літак Boeing 737 був справним. Натомість іранські слідчі переконували, що літак загорівся ще в повітрі. А канадська розвідка повідомляла, що літак в Ірані збили ракетою «земля – повітря».
10 січня 2020 року українським експертам надали доступ до «чорних скриньок» літака «Міжнародних авіаліній України», який розбився у Тегерані.
Вранці 11 січня Іран офіційно визнав, що 8 січня збив український пасажирський літак авіакомпанії «МАУ» над Тегераном. Хоча раніше офіційні представники Ірану відкидали звинувачення у збитті літака ракетою.
Своєю чергою Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що країна «глибоко шкодує про цю трагічну помилку» і запевнив, що дії військових, які призвели до загибелі українського лайнера, будуть розслідувати.
Відповідальність за аварію українського літака МАУ під Тегераном взяв на себе Корпус вартових ісламської революції (КВІР) – військова гілка виконавчої влади Ірану. Підозрюваних у причетності до збиття літака МАУ арештували.
Згодом у мережі публікували відео, яке «зловило» падіння пасажирського літака МАУ над Тегераном. Також Офіс президента опублікував фотодокази збиття літака МАУ у Тегерані.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Анастасія Диняк