27 листопада українці та весь світ вшановують пам’ять жертв голодомору 1932-33 років – геноциду українського народу організованого керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР на початку 40-х років минулого століття. Вшанували пам’ять жертв тієї страшної трагедії й курсанти та офіцери Національної академії сухопутних військ. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Академії сухопутних військ.
Цього дня на території навчального закладу приспустили всі державні та військові прапори. Окрім спеціалізованих тематичних інсталяцій та добірок літератури, в Національній академії провели своєрідну акцію з вшанування жертв голодоморів.
Зокрема, перед тим, як приступити до приймання їжі, курсанти разом з офіцерами пригадали, як радянські окупанти мордували наших краян голодом, на які кроки нещасні йшли, намагаючись зберегти своє життя та життя своїх дітей, які страви, якщо можна їх так назвати, готували з не зовсім їстівних інгредієнтів.
Також напередодні курсанти висловили свої думки та почуття стосовно геноциду українського народу в малюнках. Усі охочі мали нагоди зобразити на папері символи та наслідки тих страшних років. А найкращі малюнки були розташовані на публічний огляд у фоє курсантських їдалень.
«Сьогодні наш обов’язок – зробити все, аби зболена пам’ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих українців була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь. Не маємо жодного права допустити повторення тих страшних подій на нашій Українській землі та у всьому Світі», – зазначив у своєму звернені цього дня начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук.
Окрім того, рівно о 16:00 весь особовий склад Академії долучився й до Всеукраїнської акції «Запали свічку» та вшанував невинних жертв геноциду хвилиною мовчання.
«Пам’ятаймо про незліченні страждання, які виніс наш народ. Ніколи не забудемо і не пробачимо горя, що спричинено українській землі. Схилімо сьогодні голови перед світлою пам’яттю безневинних жертв тоталітарного режиму, тих, кого забрала голодна смерть», – додав Ткачук.
Довідка. День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно цього дня громадяни відвідують поминальні богослужіння й покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.
Голодомор – термін, що вживається для позначення масового організованого на території СРСР голоду, значною мірою на території сучасної України, в 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Аліса Белей