Серед 24 міст України Львів посів 9 сходинку у «рейтингу можливостей», набравши 3,2 бала із 5 можливих. Такою є оцінка можливостей міста, яку вивели експерти, ґрунтуючись на опитуванні Соціологічної групи «Рейтинг», що є у розпорядженні Львівського порталу.
Експерти вивели зведений індекс оцінки можливостей 24 міст України. Для підрахунку цієї оцінки брались результати опитування респондентів кожного із 24 міст, зокрема щодо інфраструктури міста, свободи слова, віросповідання, участі містян у прийнятті рішень, рівня заробітку тощо.
Львів зайняв 9 місце у всеукраїнському рейтингу, відтак Львівський портал подає результати соцопитування львів’ян, завдяки яким експерти й виводили загальний бал для міста Лева.
47% опитаних львів’ян вважають, що в цілому справи у місті йдуть у правильному напрямку. Ще 37% вважають навпаки, а 16% містян взагалі не змогли відповісти на питання.
Можливість включатися у процес формування рішень у місті опитані львів’яни оцінили у 2,6 бала із 5. Таким чином Львів опинився на 16 місці із 24 міст України, де проводили опитування.
За змогу вільно пересуватися усіма частинами і районами Львова опитані поставили 3,4 бала із 5. У переліку із 24 міст за рівнем вільного пересування Львів опинився аж на 20 місці.
59% опитаних львів’ян вважають, що отримують недостатньо грошей за свою роботу, третина відповіла, що має середній рівень зарплати. І 8% респондентів переконані, що мають можливість достатньо заробляти грошей. У загальному рейтингу за рівнем отримувати достатню кількість грошей за свою роботу Львів опинився на 16 місці, набравши 2,3 бала із 5.
За останній рік набагато покращилось економічне становище в 11% опитаних львів’ян, дещо покращилось – у 34% опитаних мешканців. Натомість більша половина опитаних мешканців Львова вказала, що її економічне становище все-таки погіршилось.
13% респондентів на відмінно оцінили рівень можливості вільно оцінювати власні думки у Львові, ще 53% поставили оцінку «добре», середнім балом оцінили 28% опитаних, а ще 2% погано оцінили можливість вільно висловлюватися.
За можливість займатися підприємницькою діяльністю опитані поставили Львову 2,6 бала із 5 можливих. Таким чином у загальному рейтингу із 24 міст Львів посів 15 місце.
За можливість різноманітно проводити у Львові дозвілля опитані мешканці поставили 3,5 бала із 5. Відтак Львів посів 8 місце із 24.
Отримання якісної освіти різних спеціальностей та рівнів – 48% опитаних поставили Львову середній бал, 37% – оцінку «добре», 5% – оцінку «погано». І лише 4% респондентів поставили Львову «відмінно». У загальній таблиці із 24 міст Львів посів 5 місце за якістю освіти, набравши 3,4 бала.
Зазначимо, дані для дослідження були зібрані у 24 містах України (Київ та усі обласні центри; у Донецькій області – Маріуполь, у Луганській – Сєвєродонецьк) 20 січня – 10 лютого 2018 року за допомогою інтерв’ю.
Вибірка складалася з 19 200 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років та старше. Для забезпечення репрезентативності вибірки у кожному місті, незалежно від чисельності населення, було опитано по 800 респондентів.
Як повідомляв Львівський портал, наприкінці 2017 року Львів посів третю сходинку в рейтингу населених пунктів із найвищим рівнем середніх зарплат.
Також неурядова організація Transparency International Україна визнала Львів найпрозорішим щодо проведення закупівель.
Хоча у жовтні 2017 року аналітики заявили, що міський голова Львова Андрій Садовий лідирує серед мерів, які не виконали свої обіцянки.
Олена Карп'юк