На черговому засіданні у форматі «Рамштайн» 15 червня учасники обговорять деталі щодо навчання українських пілотів, техніків й інженерів, які будуть обслуговувати західні винищувачі. Також ітиметься і про боєприпаси, посилення ППО. Про це сказав міністр оборони Олексій Резніков, якого цитує Military Media Center.
«Ми будемо обговорювати детальні речі «літакової коаліції». В цьому випадку ми говоримо поки що про підготовку пілотів і не тільки пілотів, а й наших техніків та інженерів, які будуть займатися обслуговуванням літаків. Тому що це дуже складна система. Предметно питання обговорюватимуться з командами міністерств оборони Нідерландів, Данії, США та інших країн, які приєдналися до цієї коаліції», – розповів глава Міноборони.
За його словами, до складу української делегації увійшли представники Повітряних Сил ЗСУ, які курують підготовку пілотів та логістичні питання.
Водночас Олексій Резніков додав, що засідання «Рамштайну» не обмежиться лише темою винищувачів. Серед важливих питань також – ППО, снаряди та ремонт техніки.
«Перш за все ми очікуємо аналогічного рівня підтримки з боку партнерів. Наші пріоритети не змінилися. Все, що стосується ППО, снарядів амуніції, артилерії. Ця війна – це війна ресурсів, а значить не тільки зброї, а й спроможностей її ремонтувати, обслуговувати і все, що до цього дотичне. Тому важливими для нас питаннями є відкриття різного типу хабів з ремонту та оснащення техніки як на території України разом з партнерами, так і у дружніх прикордонних країнах», – додав міністр.
Нагадаємо, 13 засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» відбудеться 15 червня на однойменній авіабазі у Німеччині.
Президент Володимир Зеленський нещодавно припустив, що саме на черговому засіданні «Рамштайну» західні країни та Україна можуть укласти домовленість щодо постачання винищувачів F-16. Загалом він каже, що задоволений кількістю винищувачів F-16, які збираються надати деякі західні партнери.
Раніше в українських Повітряних Силах казали, що для переваги над рашистами у повітрі потрібно 3-4 ескадрильї літаків, тобто від 36 до 64 F-16.
У травні Велика Британія оголосила про початок роботи міжнародної коаліції, націленої на навчання українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, зокрема й F-16. До неї вже входять Британія, Нідерланди, Бельгія, Данія, Сполучені Штати і Португалія.
Згодом Білий дім підтвердив, що найближчими місяцями США і союзники обговорюватимуть, коли і скільки винищувачів отримає Україна. Тепер останній крок – за США.
Тренуванням українських пілотів на винищувачах F-16 керуватимуть Данія та Нідерланди. Самі навчання ще не розпочались, наразі триває підготовка.
Україна зі свого боку вже готується забезпечити відповідну інфраструктуру для F-16, втім це, за словами президента Зеленського, потребуватиме певного часу.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба