ОСТАННІ НОВИНИ

Порошенко розповів, що Україна збирається увійти в ЄС

Омелян Шевчук

|

Україна планує увійти в «шенгенську зону» Європейського Союзу, приєднатися до митного та енергетичного союзів ЄС. Про це президент Петро Порошенко заявив у щорічному посланні до Верховної Ради, говорячи по перспективу членства у Євросоюзі, пише УП.

«Зараз ми маємо в повному обсязі виконати угоду про асоціацію (з Євросоюзом). Але я наголошую, що цим зараз обмежуватися не можна і нові кроки слід планувати вже зараз», – сказав він

«У липні на саміті Україна – ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництву Євросоюзу нові ініціативи щодо нашого бачення стратегічного довгострокового співробітництва. Це асоціація з шенгенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, приєднання до Енергетичного союзу ЄС, вступ у дію спільного авіаційного простору та єдиного цифрового ринку», – зазначив Порошенко.

За його словами, «реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на вже східні кордони Європейського Союзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу».

«Внаслідок такої стратегії ми максимально маємо наблизитися до критеріїв членства Євросоюзу. Україна буде секторально інтегрована з ЄС, майже як будь-яка інша країна Євросоюзу, – і тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу», – заявив Порошенко.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...