ОСТАННІ НОВИНИ

Дефіцит в енергосистемі України скоротили до 27%

Ольга Денисяка

|

Станом на ранок 30 листопада енергосистема забезпечує 73% споживання електроенергії в Україні. Дефіцит потужності становить 27%. Про це йдеться у Facebook «Укренерго»

Енергетики пояснюють, що поступово зростає потужність генерації, а це дозволяє дещо зменшити дефіцит в енергосистемі. Так, наразі дефіцит скоротили до 27%, а ще вчора бракувало 30%. Хоча напередодні цей показник також становив 27%, а 27 листопада – взагалі 20%.

Кожному обленерго розіслали ліміти споживання, які не можна перевищувати. Порушення цих лімітів призводить до необхідності застосування аварійних відключень.

В «Укренерго» нагадали, що графіки відключень складають та безпосередньо застосовують обленерго. При цьому обмеження мають застосовуватися рівномірно між споживачами.

Зазначимо, що Львівщині подовжили тривалість аварійних вимкнень. Тепер світло вимикають двічі по 8 годин на добу.

Також через важку ситуацію в енергосистемі з переліку критичної інфраструктури Львівщини, яка не потрапляє під знеструмлення, вже вилучили низку об’єктів: поліклініки, котельні, станції зв’язку, установи юстиції та правоохоронні органи та інші.

Нагадаємо, на Львівщині непроста ситуація в енергетиці виникла ще після російського удару 15 листопада. Через критичні пошкодження електропідстанцій лише третина області могла одночасно отримувати світло. Втім вже станом на 27 листопада подавати електрику одночасно вдалося половині мешканців.

Ще до останнього удару Кремль уже вивів із ладу майже половину енергосистеми України. В «Укренерго» констатували, що після шести масованих атак РФ в Україні практично не залишилось неушкоджених ТЕС і ГЕС.

Енергетики кажуть, що через значні пошкодження в енергетичній системі світло українцям вимикатимуть щонайменше до кінця березня.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *