ОСТАННІ НОВИНИ

Медведчук вирішив повернути свій маєток в Пущі-Водиці

Андрій Котенський

|

В ніч на 27 жовтня поліція охорони залишила маєток Віктора Медведчука в Києві, повідомляє Українська правда.

Опівночі поліція охорони, яка згідно договору встановила пост біля маєтку кума Володимира Путіна у Пущі-Водиці, припинила виконувати послуги з охорони об’єкту.

Наразі УП встановлює, чи було розірвано договір щодо охорони майна.

До цього, 3 березня, юристи компанії Оксани Марченко прийшли повертати майно Віктора Медведчука у Пущі-Водиці.

Юристи представилися представниками компанії «УКРКАПІТАЛ», у понеділок прийшли на прилеглу до маєтку Віктора Медведчука територію з вимогою передати контроль над об’єктом.

Окрім того вони стверджували, що Віктор Медведчук не має стосунку до цього майна.

За словами керівника ГО «НПУ Межигір’я» Дениса Тарахкотелика, маєток Медведчука та прилегла територія з середини березня охороняються ГО “НПУ Межигір’я” в рамках домовленості з офісом Генерального прокурора про зберігання майна на час слідчих дій.

У той же час на території постійно чергує поліція охорони, послуги якої платні, а патрульні, які прибули на місце, обшукали знімальну групу УП.

Раніше джерела УП повідомили, що на території постійно чергує поліція охорони, послуги якої платні, а патрульні, які прибули на місце, обшукали знімальну групу Української правди.

Зазначимо, що Віктору Медведчуку раніше оголосили підозру за ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.258-3 (сприяння терористичній організації) та за ч.1 ст.438 (розграбування національних цінностей) Кримінального кодексу України.

Слідством встановлено, що Медведчук, діючи за попередньою змовою з тодішніми президентом України, міністром енергетики та вугільної промисловості та іншими особами, починаючи з листопада 2014 року, узгодив з учасниками терористичних організацій «Л/ДНР» та організував постачання ними вугілля з тимчасово окупованих територій. Тим самим він сприяв фінансуванню терористів.

«Зібрано вичерпні докази (покази свідків, телефонні розмови, висновки експертиз, речові докази) причетності й вини Віктора Медведчука та інших підозрюваних в особливо тяжких злочинах проти України», – кажуть в СБУ.

В іншому кримінальному провадженні встановлено, що Медведчук передав представникам російських спецслужб відомості про місце розташування військового підрозділу Головного управління розвідки, його приховану бойову підготовку, особовий склад тощо. Це завдало шкоди обороноздатності України.

Окрім того, Віктор Медведчук у листопаді 2020 року взяв активну участь у розробці антиукраїнського проєкту «Промінь», завданням якого було посилити вплив спеціальних служб країни-агресора на політичну ситуацію в Україні.

Також Медведчук вчинив низку протиправних дій проти України в інтересах РФ, направлених на розграбування національних цінностей (нафти та газу) вартістю понад 38 млрд грн у тимчасово окупованому Криму.

Наразі майно Медведчука та його дружини Оксани Марченко заарештовано, це зокрема:

  • 30 земельних ділянок площею понад 144 га;
  • 72 одиниці нерухомого майна (будинки, квартири, гаражі, споруди);
  • 2 яхти, вартість однієї з яких близько 200 млн євро;
  • 24 транспортні засоби;
  • залізничний «золотий» вагон;
  • корпоративні права 25 підприємств;
  • 316 одиниць коштовних картин, годинників, ваз тощо.

Нагадаємо, через кілька днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну з’ясувалось, що Медведчук утік. 12 квітня його спіймала СБУ під час спроби таємно виїхати з країни. Одіозного політика під керівництвом ФСБ мали вивезти в Москву. 48 днів Медведчук переховувався у приватному будинку на Київщині.

Лише у справі про державну зраду Віктору Медведчуку загрожувало до 15 років тюрми. Її скерували на розгляд суду ще на початку червня.

Невдовзі після затримання Україна пропонувала Росії обміняти Медведчука на полонених, зокрема на захисників «Азовсталі». У Кремлі від нього відхрестилися.

Згодом сам Віктор Медведчук звернувся до президентів Володимира Зеленського і Владіміра Путіна з пропозицією обміняти його на жителів Маріуполя та військових, які боронили місто. Але відповіді Росія так і не дала.

У ніч на 22 вересня стало відомо, що Україна повернула з російського полону 215 військових. Дві сотні з них – це захисники маріупольської «Азовсталі», яких обміняли на одіозного Віктора Медведчука. Інших обміняли на 55 російських військовополонених.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *