1668 нових випадків коронавірусної інфекції за останню добу на Львівщині є рекордом для області, який пояснюється рекордною кількістю проведених тестів ( 4384). Про це під час брифінгу у Львівській ОДА 2 квітня заявила головна епідеміологиня Львівської області, очільниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко-Іванченко, передає кореспондент Львівського порталу.
«За минулу добу проведено рекордну кількість тестів, з них 1668 виявились позитивними, що теж є рекордом. Це говорить про те, що хворих на Львівщині є багато і вірус продовжує розповсюджуватися. Чим більше ми проводимо досліджень і виявляємо хворих, тим більша кількість людей залишиться вдома на самоізоляції і вірус не буде розповсюджуватись навколо», – пояснила Наталія Тімко-Іванченко.
Також вона наголосила, що стрімко зростає не лише кількість нових хворих, а й кількість важких пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. На Львівщині значно перевищені показники госпіталізації хворих, відтак область залишається у «червоній» зоні карантину.
«На жаль, збільшується кількість людей, які потребують госпіталізації. Станом на ранок ( 2 квітня – ред.) понад 3 тисячі людей перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я Львівщини. Завантаженість covid-лікарень становить 71%. За показниками МОЗ, Львівщина перевищує показники, які норми госпіталізації, тому ми залишаємось у «червоній» зоні еіпднебезпеки», – розповідає посадовиця.
Розподіл хворих у лікарнях Львівщини:
- у Львівській обласній інфекційній лікарні – 230
- у Центрі легеневого здоров’я – 234
- у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 366
- у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» – 34
- у Львівській обласній клінічній лікарні – 49
- у лікарні швидкої допомоги Львова – 509
- у 1 міській лікарні – 153
- у 5 міській лікарні – 94
- у 8 міській лікарні – 262
- у 1-му пологовому будинку – 41
- у Львівській клінічній лікарні на ЗТ філії «ЦОЗ» АТ «Укрзалізниця» – 85
- у Стрийській міській лікарні – 187
- у Стебницькій міській лікарні – 150
- у Рудківській лікарні – 101
- у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи – 204
- у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ – 87
- у Сокальській центральній районній лікарні – 63
- у Жовківській центральній районній лікарні – 45
- у Жидачівській центральній районній лікарні – 85
- у Самбірській центральній районній лікарні – 50
- у Буській центральній районній лікарні – 58
- у Пустомитівській центральній районній лікарні – 76
- у Перемишлянській центральній районній лікарні – 85
- у Старосамбірській центральній районній лікарні – 34
Зазначимо, у Львові та області стрімко зросла захворюваність на коронавірус. Фактично кожен другий ПЛР-тест є позитивним.
Через спалах Covid-19 Львів пішов на карантин із 19 березня. Він триватиме до 12 квітня. Нещодавно міська комісія ТЕБ і НС ще більше посилила карантин, ввівши обмеження у роботу громадського транспорту, дитячих садочків, а за порушення у Львові закрили низку закладів.
На території Львівської області карантин ввели з 23 березня до 6 квітня.
Через погіршення ситуації із Covid у Львові розгортають додаткові шпиталі на 700 ліжок на базі львівських поліклінік. Облаштування тимчасових шпиталів обійдеться у 18 млн грн. На першому етапі Львів планує обладнати 366 ліжок.
Згодом мерія поставила нову ціль – до травня у лікарнях Львова облаштувати ще понад 1000 додаткових ліжок. Таким чином загалом для хворих на Covid має бути 3000 ліжок.
Натомість у лікарнях області розгорнуть ще 600 ліжкомісць. Додаткові Covid-ліжка з’являться у Винниківському госпіталі, Сокальській районній лікарні. Також до 1 квітня 150 ліжкомісць розгорнуть у Центрі легеневого здоров’я.
Крім місць у лікарнях для хворих на коронавірус, у Львові бракує лікарів. У місті формують базу медпрацівників, які готові приєднатись до порятунку людей. Наразі зголосилися понад 340 медиків.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка