8 листопада керівництво Єврокомісії збирається представити звіт, у якому оцінить прогрес, якого досягла Україна на шляху до членства у ЄС. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Reuters.
Оцінку опублікують у щорічному звіті Європейської комісії, в якому детально буде описано, наскільки країни, які прагнуть приєднатися до блоку, просунулися у виконанні необхідних економічних, правових та інших критеріїв.
Очікується, що під час саміту лідерів ЄС 14-15 грудня буде прийнято рішення про початок офіційних переговорів про членство з Україною, що є головним пріоритетом для Києва. Зауважимо, що про це вже раніше писали й інші західні ЗМІ.
Ймовірно, Київ отримає позитивну рекомендацію, можливо, за додаткових умов, пов’язаних із боротьбою з корупцією та правами національних меншин. Причому останнє питання просуває Угорщина.
Щодо інших кандидатів, то чиновник ЄС заявив, що подібна рекомендація може бути надана Молдові. Щодо Грузії, то, за словами співрозмовника видання, «журі ще не вирішило», чи отримає вона офіційний статус кандидата.
Передісторія
Україна офіційно стала кандидатом у члени Євросоюзу у червні 2022 року. До початку переговорів про вступ Україна має виконати сім умов.
Станом на червень 2023-го, як казали у ЄС, було виконано вже дві умови, вони пов’язані зі судовою реформою та законом про медіа. У вересні Верховна Рада також ухвалила закон про нацменшини, який теж був однією з умов щодо початку переговорів про членство у Євросоюзі.
У середині жовтня віцепрезидентка Єврокомісії відзначила прогрес України у виконанні критеріїв щодо членства в ЄС.
Президент Володимир Зеленський заявляв, що хоче, аби переговори щодо вступу України до Євросоюзу розпочались ще у 2023 році. Тому він закликав Верховну Раду ухвалити всі закони, необхідні для старту цього процесу.
В Офісі президента зараз кажуть, «фактичний початок» переговорів про вступ України до Європейського Союзу розпочнеться у першому півріччі 2024 року.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зі свого боку неодноразово наголошувала, що Україна стане членом ЄС, але про те, коли б приблизно це могло статись, жодних припущень не висловлювала. У липні вона сказала, що її вражають темпи просування України на шляху до Євросоюзу. За словами фон дер Ляєн, якщо оперативність введення реформ збережеться, то Україна швидко зможе стати частиною ЄС.
Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель говорить, що ЄС повинен бути готовий прийняти нові країни-члени до 2030 року.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба