ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки українських дітей навчаються мовами нацменшин?

Соломія Григор'єва

|

На тлі скандалу, що розгорівся після низки гучних заяв Угорщини та Румунії з приводу нещодавно ухваленого освітнього закону, який нібито порушує права національних меншин здобувати освіту рідною мовою, портал «Слово і діло» вирішив розібратися, скільки учнів здобувають освіту цими мовами.

Виявилося, що реально заяви про «сотні тисяч» учнів, які нібито будуть позбавлені новим законом права вчитися угорською, м’яко кажучи, не відповідають дійсності.

Всього в Україні налічується 71 школа, де вчать угорською (в Закарпатській області), а освіту в них отримує близько 16 тисяч учнів. Ця цифра включає в себе дітей з першого по випускний класи і відносно постійна.

Приблизно така ж кількість – 16 тисяч людей зараз здобувають освіту румунською мовою в Чернівецькій і Закарпатській областях, де розташовані 63 і 12 румунських шкіл відповідно. До них також можна віднести і близько трьох тисяч учнів молдовських шкіл в Одеській області, оскільки молдавський вважається східним діалектом румунської, тому цю цифру можна збільшити до 19 тисяч учнів.

Найбільша кількість шкіл, де ведеться викладання недержавною мовою в Україні зберігається за російськими – їх 581, де займається близько 356 тисяч дітей.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...