ОСТАННІ НОВИНИ

Яромир Самагальський: «Запозичення ледь не в 7,5 млрд грн поставить хрест на перспективах розвитку Львова»

Катерина Родак

|

Колишній депутат Львівської міської ради та голова бюджетної комісії Яромир Самагальський про «сміттєві» кредити,які учора на сесії погодили депутати міськради.

Учора на сесії Львівської міської ради депутати розглянули і затвердили дві ухвали щодо кредитів: 75млн.євро від ЄІБ і 30млн. (з грантом 10 млн.) від ЄБРР, які за задумами керівництва Львова, мали б допомогти у розв’язанні проблеми з утилізацією відходів в місті.
Цілий рік ми чули від міського голови, що він і його клерки ВЖЕ 2 роки!!! вели переговори щодо позики від ЄІБ на рекультивацію сміттєзвалища в Грибовичах і будівництво сміттєпереробного заводу під 2,5% річних терміном на 25 років.
Термін в 25 років стосується інфраструктурних проектів пов’язаних з теплопостачанням , 20 років – для реконструкції доріг і лише 15 років для проектів зі сміттям. Гейби і дурничка, але показова.
Давайте тепер поглянемо, а на що ж підуть кошти кредиту. Заплановано на реалізацію проекту «Комплексне вирішення проблем поводження з ТПВ в м.Львові». Супер! Ура!
А чи є в нас проект ««Комплексного вирішення проблем поводження з ТПВ в м.Львові»? Знову звертаємося до слів першоджерела: «Ми домовилися з урядом Франції про вирішення проблем з ТПВ за грантові кошти. Франція виділяє 400тис.євро, а всесвітньо відома фірма « Egis» розробить для нас програму поводження з ТПВ». Пізніше звучали навіть слова, що французи розроблять проекти рекультивації сміттєзвалища і навіть заводу по переробці сміття. І це всього лиш за 400 тис.євро.? Сміх та й годі.
При цьому чомусь «Львівтеплоенерго» замовляє за свої кошти проект сміттєспалювального заводу на ТЕЦ-2, а міськрада – проект рекультивації в якоїсь харківської фірми. От для чого це, якщо всі прекрасно знають, що наш «Гірхімпром» (як головного фахівця з цих питань і якому вже неодноразово платили за проект рекультивації) все одно не обійти? А що ж робить всесвітньовідома французька фірма «Egis» за 400 тисяч євро? До речі, прем’єр Гройсман чомусь заявив, певне лише щоби дошкулити Садовому, що це він домовився з урядом Франції за грант.
Може програму поводження з ТПВ, яку дуже чекає ЛМР для прийняття й втілення в життя? Може й так, тільки, чомусь, сесія приймає таку програму, але під назвою стратегія , розроблену вже громадською ініціативою «Zero waste». Ця ініціатива з’явилася у Львові на початку 2017 р. з подачі заступника міського голови Москаленка і вже за пару місяців показала себе настільки фаховою та авторитетною, що Львів, не роздумуючи, приймає їхню програму під назвою «Стратегія поводження з ТПВ».
І ось на цю «Стратегію» під назвою «Комплексне вирішення проблем поводження з ТПВ у Львові» міська рада збирається запозичити 105млн.євро..
От тільки у мене є кілька запитань до ЛМР щодо цих проектів і до цієї позики:
– чи ви пам’ятаєте, що місто за останній час набрало кредитів від ЄБРР на 130 млн.євро (разом з грантами) ?
– чи існують в природі проекти будівництва сміттєпереробного заводу у Львові, на які ви берете кредити?
– для чого «Львівтеплоенерго» замовляє проект сміттєспалювального заводу, якщо ініціатори стратегії поводження з ТПВ виступали проти?
– де буде «регіональний санітарний полігон» , де буде сміттєпереробний завод, чи є на них проекти й землевідведення, експертизи, домовленості з громадами, якщо на них вже позичають гроші?
– для чого з бюджету виділяли кошти на сміттєпакувальну лінію, GPS трекери, автомобільні ваги, якщо вони взагалі не вписуються в сміттєпереробку, яку ви запланували?
– чи узгоджуєте свої проекти з ОДА, яка також збирається будувати сміттєпереробні заводи? Бо може статися так, що біля Львова буде їх кілька, працюючих на половину потужності , а в Самборі, Буську чи Дрогобичі сміття захоронюватимуть на стихійних або нелегальних полігонах.
– для чого обдурювали уряд Франції?
– чи не задумувалися, що загальні запозичення ледь не в 7,5 млрд.грн.(за сьогоднішнім курсом) + відсотки + обслуговування кредитів поставить в хрест на будь яких майбутніх інфраструктурних проектах і перспективах розвитку Львова?
– може знаєте, що агентство, яке рахує рейтинг міста для кредитування, знаходиться за адресою м. Москва, вул. Воздвиженка 4 ?
– а читали самі проекти договорів кредитування, які збираєтеся затверджувати?»

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...