ОСТАННІ НОВИНИ

Через понад 70 років у Шевченківському гаю знову відкрили каплицю з унікальними фресками

|

У нинішній будівлі адмінкорпусу Музею архітектури та побуту імені Климентія Шептицького відбулося відкриття та освячення старої монастирської каплиці Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ. Через понад 70 років вперше у монастирській каплиці, де у 2015 році були віднайдені фрески, прозвучала молитва. Про це повідомляє Радіо Свобода.

До війни у нинішній будівлі адмінкорпусу Музею архітектури та побуту імені Климентія Шептицького розташовувався студитський монастир УГКЦ. Тут була і каплиця, яку розписали монахи-іконописці Рафаїл Хомин і Філатей Коць. А монастир та іконописну школу на початку ХХ століття заснували брати Андрей і Климентій Шептицькі.

У роки війни монахи у цьому приміщенні переховували єврейських дітей. З приходом радянської влади у липні 1944 року монахів Свято-Іванівської лаври розігнали, арештували. А згодом унікальні фрески у каплиці були замальовані. Їх вдалось віднайти у 2015 році. 1 травня цього року відбувся чин освячення каплиці. За спогадами очевидців, уся вона у розписах.

Фото: Facebook-сторінка Юрія Бойка

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...