Петро Димінський:“Із головним тренером визначимося після закінчення першого кола” - „Львівська газета“, 21 вересня

|

Нещодавно у львівських “Карпатах” відбулася чергова кадрова ротація на тренерському містку. Головний тренер команди Валентин Ходукін і його помічник Степан Юрчишин пішли у відпустку. Раптовий відхід фахівців від активної роботи з футболістами спричинив жваве обговорення їхньої подальшої долі. Подейкують, що “Карпати” очолить нова людина. З проханням роз’яснити ситуацію “Газета” звернулася до почесного президента ФК “Карпати” Петра Димінського.

– Яка подальша доля Валентина Ходукіна та Степана Юрчишина? Чи працюватимуть вони у структурі клубу?

– Подальша доля цих людей залежить від них. Коли вони повернуться з відпустки, тоді, думаю, в нас і відбудеться розмова. Якщо Валентин Михайлович і Степан Федорович виявлять бажання надалі працювати у футбольному клубі “Карпати”, заперечень стосовно цього, мабуть, не буде. Вони обидва – добрі фахівці, які знадобилися б будь-якому клубу. В якій ролі? Подумаємо, обговоримо й ухвалимо відповідне рішення.

– Чи має шанси Дячук-Ставицький позбутися статусу в. о.?

– Дячук-Ставицький насамперед генеральний директор ФК “Карпати”. Але у зв’язку із ситуацією, що склалася, мусили звернутися до нього за допомогою. Він – досвідчений спеціаліст, добре знає можливості гравців, його футбольне ім’я відоме не лише в нашому місті, тож і вирішили призначити Юрія Михайловича тимчасово виконувачем обов’язків головного тренера. Зрозуміло, що поєднувати такі дві трудомісткі посади у футбольному клубі дуже важко. Тому, гадаю, через деякий час Дячук-Ставицький усе-таки зосередиться на роботі генерального директора. А з головним тренером ми визначимося радше після закінчення першого кола. Можливо, новим наставником “Карпат” стане спеціаліст, не зіпсований “кухнею” українського футболу, зі сучасними поглядами на гру, які будуть близькими нашим молодим футболістам.

– Чому ви та клуб не хочете реагувати на нещодавні висловлювання у пресі екс-тренера “Карпат” Мирона Маркевича?

– А для чого? Мені цілком зрозуміла логіка поведінки та дій Мирона Маркевича. Але ми вирішили, що відповіддю на звинувачення Маркевича й інших горе-спеціалістів будуть результати виступу команди, якій Мирон Богданович прогнозує виліт до другої ліги та гравців якої назвав некваліфікованими. Останні матчі “Карпат” багато в чому є відповіддю футболістів на слова пана Маркевича. Такі закиди на нашу адресу спростовуватимемо насамперед конкретною роботою та її результатами, а не словами. А вболівальник нехай розсудить: хто мав рацію, а хто – ні.

– Чи не зверталися до вас останнім часом щодо купівлі “Карпат”?

– Я вже відповідав на це запитання в одному з інтерв’ю. Всі ці розмови – не більше ніж чутки. Але впевнений, що є люди, які хотіли б використати становище, в якому опинився львівський клуб, для політичних цілей. Одразу хочу сказати, що це їм не вдасться. У цій ситуації вважаю своїм обов’язком повернути команду на те місце в українському футболі, на яке вона заслуговує та яке личить нашому місту й уболівальникам.

Також я переконаний, що зміна власника чи генерального спонсора кардинально не змінить ситуації, якщо влада й далі демонструватиме, що клуб “Карпати”, а з ним і весь львівський футбол, не входять у сферу інтересів можновладців. Розмови про створення ЗАТ ФК “Карпати” вже, мабуть, набили оскому, але саме об’єднання бізнесових і владних зусиль, на мою думку, – єдиний шлях до створення у Львові команди європейського рівня. Бо якщо “Карпати” й надалі будуть потрібні лише декільком людям, нічого з цього не вийде.

– У чому, на вашу думку, причини невиразного старту команди “Карпати” в новому сезоні в першій лізі?

– Причин є декілька. Одна з найголовніших – це недооцінка гравцями рівня першої ліги. А це неприпустимо, тому що й тут є достатньо кваліфікованих команд, які можуть без проблем суперничати з половиною клубів вищої ліги. А наші гравці думали, що на одній нозі зможуть обіграти суперників. По-друге, в “Карпатах” відбулася зміна поколінь, команда практично наполовину оновилася. В нас одна з наймолодших команд українського футболу, тому потрібен час, аби ці молоді хлопці, які почали стабільно грати в стартовому складі, набули необхідного досвіду та почали відчувати один одного на полі.

– Яке місце “Карпат” за підсумками першого кола вас задовольнить?

– Думаю, найгірше ми вже пережили. Команда потрохи вибирається з кризи, й нині бачимо проблиски тієї гри, на яку чекають наші вболівальники. Тому в клубі не без підстав сподіваються, що команда за підсумками першого кола зможе пробитися до п’ятірки найкращих у першій лізі. Зважаючи на те, що ми втратили доволі багато очок на старті чемпіонату, п’яте місце за підсумками першого кола дасть змогу сподіватися на боротьбу за одну з путівок до вищої ліги.

– Чи той кадровий потенціал, яким володіють “Карпати” нині, дозволяє сподіватися на вирішення завдання повернутися до вищої ліги?

– Переконаний, що потенціал футболістів, які сьогодні є в “карпатівській” “обоймі”, дозволяє стверджувати: на 90% команда в нас сформована. До того ж, як ви бачите, це здебільшого молоді місцеві вихованці. Звичайно, потребують підсилення окремі ланки команди. Гадаю, що взимку залучимо ще трьох-чотирьох виконавців, які здатні підсилити гру та підвищити конкуренцію за місце в основному складі. Також не забувайте, що і в другій команді, яка виступає в другій лізі, також є декілька гравців, на яких ми розраховуємо. Вони вже тренуються з головною командою, а взимку обов’язково проведуть із нею збори. Все це дає підстави з оптимізмом дивитися у майбутнє нашого клубу.

Гліб Ваколюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...