Приморський суд Одеси закрив скандальну справу проти відомого активіста Сергія Стерненка, який під час самозахисту вбив свого озброєного нападника. Відтак із нього зняли усі звинувачення в так званому умисному вбивстві у 2018 році в Одесі. Про це повідомив сам волонтер у себе на сторінці у Facebook.
Обвинувачення не змогло довести, що в діях Сергія Стерненка був умисл вбивства.
«Справу щодо мого самозахисту закрито! Мені самому у це не віриться, але вдповідне рішення ухвалив Приморський районний суд м. Одеси. Сторона обвинувачення не довела мою провину, у моїх діях не було умислу на умисне вбивство. І не могло бути, бо я захищав своє життя під час вже третього замовного нападу у 2018 році в Одесі», – повідомив Сергій Стерненко.
Він також підкреслив, що це «був дуже важкий шлях – довести, що ти мав право захищатися, коли проти цього тисла російська агентура, Аваков та ще багато істот на кшталт Киви, Шуфрича, Дубінського тощо».
Стерненко також переконаний, що до замовника нападів на нього також дійде кара.
Як відомо, наприкінці травня 2018 року в Одесі було скоєно третій збройний напад на проукраїнського громадського активіста Сергія Стерненка. Коли він із дівчиною підходив до свого будинку, на нього накинулося двоє невідомих. В результаті протистояння Старенко убив ножем одного із нападників та отримав сильне поранення руки.
Це був третій напад на Стерненка від початку 2018 року. 7 лютого його побили битою– тоді активіст заявляв, що напад організував мер Одеси Геннадій Труханов. А 1 травня невідомий вистрілив у Стерненка з травматичної зброї.
Одразу після першого нападу Сергій Стерненко просив про державну охорону в поліції, але йому відмовили. Відмовили Сергію Стерненку в охороні поліція й після другого нападу. Після третього нападу поліціянти пообіцяли надати Сергію Стерненку охорону, але так і не зробили цього, натомість один із нападників – Ісайкул, отримав від поліції державну охорону.
11 червня 2020 року Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.
15 червня Шевченківський районний суд Києва відправив Стерненка під домашній арешт на 60 діб в військову частину в Одесі. Втім згодом дозволили відбувати домашній арешт за місцем проживання у Києві.
23 лютого 2021 року одеський суд засудив Сергія Стерненка та Руслана Демчука до 7 років і 3 місяців тюрми з конфіскацією половини майна у справі викрадення і катування людини. Нібито Стерненко й Демчук навесні 2015 року на Одещині напали на депутата Комінтернівської райради Сергія Щербича, аби той склав мандат.
Сам Стерненко у залі суду заявив, що обвинувальний вирок ухвалили під тиском заступника голови Офісу президент Олега Татарова, генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та мера Одеси Геннадія Труханова, а покривав їх нібито президент Володимир Зеленський.
Відразу після вироку суду у низці міст України пройшли акції на підтримку Сергія Стерненка. Львів’яни також вийшли на протест, оскільки вважають вирок несправедливим.
У Києві 23 лютого люди мітингували біля Офісу президента, між учасниками акції і правоохоронцями виникли сутички. 27 силовиків отримали опіки очей, ще 24 демонстрантів затримали, але згодом відпустили.
Через опір представникові правоохоронного органу під час протестів на захист Сергія Стерненка відкрили кримінальну справу.
9 квітня суд змінив йому запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Андрій Котенський