ОСТАННІ НОВИНИ

Судилище в Одесі. Проукраїнського активіста Стерненка кинули за ґрати

Андрій Котенський

|

Проукраїнського одеського активіста, правника, керівника НГО «Небайдужі», активного учасника Революції Гідності, одного із засновників «Народної люстрації», відеоблогера, Сергія Стерненка засудили до семи років і трьох місяців тюрми із конфіскацією ½ майна, у справі за обвинуваченням у викрадені людини. Вирок оголосили у Приморському суді Одеси, повідомляє кореспондент Львівського порталу.

Як відомо, прокурор вимагав покарання у вигляді 8 років позбавлення волі із повною конфіскацією майна.

Справа стосується викрадення депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича. У 2015 році Стерненка заарештували за підозрою у його викрадені.

«У 2015 році до мене додому прийшла міліція. Провели обшук. Під час обшуку я добровільно видав їм пневмат, колекційний ніж та стартовий (шумовий) пістолет.

Підставою для обшуку стала заява проти мене тітушки і проросійського колаборанта Сергія Щербіча. Після обшуку мені одягли на голову мішок та вивезли в УБОЗ, де повідомили про підозру. І того ж дня мене закрили до СІЗО.

Підозрювали мене у викраденні того самого Щербіча з метою заволодіння його коштами на суму 300 грн.

Сам Щербіч є також і партійцем та депутатом «Довіряй ділам» та повністю підконтрольний меру Одеси Труханову. Труханов тричі замовляв мене вбити і за його вказівки і відкрили це та ще ряд кримінальних проваджень. Саме тому Щербіч і писав ту заяву проти мене. Але за 5 років судів він до суду не з’являвся. Тільки нещодавно його мало не силою привела прокурор.

До слова, раніше Щербіча затримували 19.02.14 у Звенигородці, коли він із сотнями інших тітушок їхав вбивати нас на Майдан. Далі він організовував блокування виїздів техніки ЗСУ на Донбас та брав участь у заворушеннях проти України.

Сама справа проти мене ґрунтується на дуже серйозних «доказах». Це показання самого Щербіча… і все.

А також мене звинуватили у незаконному зберіганні зброї (при тому що закону про зброю нема), при тому що я сам його добровільно видав поліції…

Процес тягнувся 5 років. 90% засідань не відбувались або через неявку потерпілого, або прокурора. І от після того, як Венедіктова та Татаров почали виступати проти мене, почались дива. Я маю підстави вважати, що вони намагатись тиснути на суд та точно тиснули на прокурора…

Ця справа — початок політичо вмовтивованих розправ від Труханова, яка почалась ще у 2015 році. Я припускаю, що без жодного доказу та всупереч здоровому глузду вирок може бути обвинувальним. Бо очевидно, що тут є політична мотивація та тиск», – повідомляв Сергій Стерненко на своїй сторінці у Фейсбук.

У залі суду він також заявив, що обвинувальний вирок ухвалили під тиском заступника голови Офісу президент Олега Татарова, генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та мера Одеси Геннадія Труханова, а покривав їх президент Володимир Зеленський.

«Ті, хто намагались мене вбити досі не сидять, натомість мене відправлюють у СІЗО. Але це вирок не мені, це вирок тим тваринам, які організовують політично мотивовані переслідування. Сьогодні вони закрили рота мені, але не можуть закрити всім», — сказав Сергій Стерненко.

Окрім того Стерненко повідомив, що якщо із ним щось станеться за ґратами то це буде на совісті людей, які його навмисно засудили. Він та його адвокати не погоджуються із вироком та готують апеляцію.

Цікаво також, що Стерненка вимагали притягнути до відповідальності політики скандальні проросійські політики: Андрій Портнов та Олена Лукаш та народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива і Вадим Рабинович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубинський.

Довідка

Сергій Стерненко — український активіст, колишній очільник одеського «Правого сектору». Відомий завдяки бойкотам виступів українських артистів, які їздять на гастролі до Росії, та російських артистів, котрі підтримують збройну агресію на сході та окупацію Криму.

Він виступав і проти забудови частини території Міського саду Одеси – Літнього театру. Тоді йому висунули підозру в організації масових заворушень. У квітні 2018 почав працювати над створенням в Одесі громадської організації «Небайдужі». Зараз живе в Києві.

Він також подав до суду скаргу на бездіяльність НАБУ, відтак Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро України розпочати справу проти генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової щодо можливого недекларування майна.

Як відомо, наприкінці травня 2018 року в Одесі було скоєно третій збройний напад на проукраїнського громадського активіста Сергія Стерненка. Коли він із дівчиною підходив до свого будинку, на нього накинулося двоє невідомих. В результаті протистояння Старенко убив ножем одного із нападників та отримав сильне поранення руки.

Одразу після першого нападу Сергій Стерненко просив про державну охорону в поліції, але йому відмовили. Відмовили Сергію Стерненку в охороні поліція й після другого нападу. Після третього нападу поліціянти пообіцяли надати Сергію Стерненку охорону, але так і не зробили цього, натомість один із нападників – Ісайкул, отримав від поліції державну охорону.

Це був третій напад на Стерненка від початку 2018 року. 7 лютого його побили битою– тоді активіст заявляв, що напад організував мер Одеси Геннадій Труханов. А 1 травня невідомий вистрілив у Стерненка з травматичної зброї.

11 червня 2020 року Стерненку вручили підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

15 червня Шевченківський районний суд Києва відправив Стерненка під домашній арешт на 60 діб в військову частину в Одесі. Втім згодом дозволили відбувати домашній арешт за місцем проживання у Києві.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *