ОСТАННІ НОВИНИ

Start IT. Cisco4Ukaine: безкоштовне онлайн-навчання у сфері IT для українців

Наталя ДУЛЯБА

|

Університет інформаційних технологій та менеджменту у Жешуві (Польща) спільно з Cisco Networking Academy розробили безкоштовну навчальну програму для українців Start IT. Cisco4Ukraine. Всі заняття відбуваються в онлайн-форматі українською мовою. Про це повідомляє Львівський портал.

Навчальна програма Cisco4Ukaine створена для українців, які не мають жодного досвіду у сфері ІТ і хочуть опанувати новий фах, а також для тих, хто хоче поглибити отримані раніше знання.

Навчання проходить на базі Університету інформатики та менеджменту у Жешуві у співпраці з ІТ-компанією Cisco. Усі заняття відбуваються онлайн, тож студент не повинен перебувати у Польщі. Дистанційна програма дозволяє навчатись із будь-якого куточка України чи іншої держави.

Навчальні матеріали на курсах доступні українською мовою. Крім того завжди є супровід україномовних інструкторів. Всі заняття є повністю безкоштовними.

У межах навчальної програми є два курси: програмування та кібербезпека. Кожен із них поділений на базовий, середній та вищий рівні.

Курси завершуються онлайн-іспитом і отриманням цифрового бейджа, що підтверджує закінчення певного етапу навчання. При цьому студенту необов’язково закінчувати всі три рівні, завершити навчання можна у будь-який момент.

«Ідея Cisco4Ukaine полягає в навчанні людей, які не мають досвіду в ІТ, але хочуть змінити професію. Тому початковий курс так побудований, щоб людина без жодного досвіду в ІТ змогла його освоїти. По завершенню базового курсу студент може продовжити навчання на середньому рівні. Опісля є можливість освоїти вищий рівень. На мою думку, люди, які закінчили курс середнього рівня, вже готові працювати у сфері ІТ. А при завершенні навчання на вищому рівні шанси на отримання доброї роботи лише збільшуються», – розповів директор ІТ-центру Університету інформаційних технологій та менеджменту у Жешуві Луціан Гайдер.

За його словами, ідея заснувати навчальну програму для українців у галузі ІТ виникла невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Після завершення війни українська економіка потребуватиме кваліфікованих кадрів, зокрема у кібербезпеці, яка є важливою у відбудові України. Також існуватиме попит на фахівців у сфері інформаційних технологій. Відтак, Start IT. Cisco4Ukaine має на меті випустити 10 тисяч спеціалістів, які зможуть працювати на користь України.

«Момент для старту такої навчальної програми є, мабуть, найбільш сприятливим, адже через російське вторгнення в Україну є багато біженців, які їдуть до Польщі і хочуть реалізувати себе, покращити свої навики, побудувати кар’єру. І, звісно, технології, ІТ-сфера, кібербезпека – це величезне поле для росту і розвитку. Кар’єра у цій індустрії триває 10, 15, 20 років. Примітно, що по всьому світу є майже 4 мільйони вакансій у сфері кібербезпеки. Тож якщо ми передамо знання українцям, передусім жінкам, то в них буде високооплачувана робота у сфері, де можна довго працювати», – відзначив Старший віцепрезидент та спеціаліст із глобальних інновацій Cisco Systems Гай Дідріх.

У межах програми Start IT. Cisco4Ukaine навчання пройшли вже близько 800 людей, перші з них вже отримали свої дипломи. Викладачі кажуть, що українці є старанними студентами, які в освіті бачать нові можливості для самореалізації.

1 лютого в Університеті інформаційних технологій та менеджменту у Жешуві відбулась перша офіційна церемонія вручення дипломів випускникам базового курсу програми Start IT – Cisco4Ukraine. Серед них – українці з різних регіонів, більшість із яких досі не мала жодного стосунку до сфери інформаційних технологій, тож опановувала новий фах із нуля.

«Сфера ІТ – це новинка для мене. Але я дуже хотіла спробувати себе у ній, адже ця галузь стрімко розвивається, а робота в ІТ є високооплачуваною. Тому я не вагаючись зареєструвалась на навчання. Невдовзі після реєстрації зі мною зв’язались куратори і розповіли, як саме все буде відбуватись. При цьому час для занять я обирала самостійно, тобто тоді, коли мені було найзручніше, що є великим плюсом. Думаю, що ця ІТ-програма є дуже важливою задля підготовки кваліфікованих фахівців, які після закінчення цієї кривавої війни будуть відбудовувати Україну», – поділилася своїми враженнями від курсу Марта Клебан.

Інша випускниця Start IT – Cisco4Ukraine Іванна Бобиляк зі свого боку розповіла: «Мені дуже сподобалось навчання, адже все було чітко, структуровано, змістовно і без зайвої “води”. Не менш важливо й те, що заняття були українською мовою. Я вже отримала диплом про завершення базового курсу, але не проти продовжити навчання, особливо мене цікавить кібербезпека».

Безкоштовна навчальна програма Start IT. Cisco4Ukraine для українців доступна до кінця 2024 року. Реєстрація – за цим посиланням.

Довідково:

Cisco Networking Academy вже 25 років поспіль займається розвитком індустрії ІТ. Академія створює навчальні програми, метою яких є розвиток цифрових навичок та охоплення спільнот, які в іншому випадку мали б труднощі з доступом до набуття нових компетенцій і навіть наражалися б на ризик цифрової ізоляції.

Дотепер більше 17,5 мільйона людей з усього світу взяли участь у курсах Cisco, в тому числі понад 310 тисяч осіб із Польщі.

Університет інформаційних технологій у Жешуві (Польща) є найбільшим недержавним вищим навчальним закладом у Подкарпатському воєводстві. Тут на 16 спеціальностях навчаються більше 6500 студентів, третина з яких – іноземці.

У 2003 році виш отримав статус Навчального центру Академії Cisco, взявши під свою опіку понад 500 Академій Cisco, що діють у Польщі, Литві, Латвії, Естонії, Україні, Словаччині та Чехії. У 2018 році університет відзначили як найкращого партнера програми Cisco Networking Academy в регіоні. Цю престижну нагороду отримали лише три університети в Європі.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *