ОСТАННІ НОВИНИ

Садовий передумав масово продавати комунальне майно

Наталя Дуляба

|

Міський голова Львова Андрій Садовий виступив з ініціативою допомогти місцевим виробникам і митцям з приміщенням для роботи замість того, щоб масово продавати комунальне майно тому, «хто просто більше заплатить». Про це він заявив 28 січня, передає кореспондент Львівського порталу.

Під час засідання виконавчого комітету Андрій Садовий наголосив на тому, що місту потрібно допомогти місцевому бізнесу та різним митцям із приміщенням для роботи. На його думку, представники саме цих сфер діяльності є важливі для розвитку громади.

Натомість у Львові комунальне майно продають тому, хто більше заплатить, адже цю процедуру передбачає система Prozorro. За словами мера, така практика є «позитивною», проте вона далеко не завжди сприяє розвитку міста.

«У багатьох містах, наприклад, у Відні громада своє майно не продає. Воно лишається у комунальній власності, місто регулює орендну плату і може давати певні преференції місцевим виробникам, різним дизайнерським студіям, майстерням та представникам інших активностей, які важливі для розвитку громади. Це є концептуальна річ. А ми ставимо перед Інною Василівною (Свистун – керівниця управління комунальної власності, – ред.) завдання наповнювати бюджет. Вона би продала все, була би лишня діра, вона би продала. Але такої можливості немає. Нам треба почати мислити концептуально. Потрібно знайти 20-30 приміщень в місті під творчі майстерні для художників, для митців, допомогти з ремонтами там. Бо ми не будемо мати розвитку, якщо просто все продаємо тому, хто більше заплатить. Так, у нас є крайність – громадські організації. І тут є факти зловживання. Друга крайність – це жорстка бізнес-аргументація. А ми повинні регулювати це, адже наш місцевий виробник не може купити приміщення у центральній частині міста. Це просто нереально, бо то дуже великі кошти», – наголосив Андрій Садовий.

Зі свого боку Інна Свистун доповіла, що, незважаючи на важкий 2021 рік, Львову майже вдалося виконати план надходжень від продажу комунального майна. Так, зі 320 млн грн до міського бюджету поступило 267 млн грн. Загалом торік реалізували близько 140 об’єктів, що більш ніж удвічі більше у порівнянні з 2020-м.

«Зважаючи на те, що рік був складний, це, напевне, один з тих років, коли надходження у такому обсязі надійшли до бюджету. І це при умові, що ми продавали різну дріботу. Ми не мали такого об’єкта, як ми продали «Драґон Капітал Консалтинг» [йдеться про приміщення на площі Ринок, яке у 2019-му продали за рекордні 116 млн грн]», – сказала посадовиця.

Відтак міський голова доручив профільним департаментам зайнятись пошуком приміщень у центрі Львова для локальних виробників та митців.

Нагадаємо, у 2020 році на продажі комунальних приміщень Львів заробив 121,5 млн грн. У плані на 2022 рік: надходження від реалізації комунальної нерухомості встановили на рівні 290 млн грн, землі – 387 млн грн.

Додамо, що продавати майно через електронні торги в системі Prozorro Львів почав у червні 2018 року.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.