ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина переходить у «червону зону»

Вероніка Рой

|

Львівська область за показниками Міністерства охорони здоров’я переходить в так звану «червону зону» епідеміологічної небезпеки.  Про це свідчать дані МОЗ.

Раніше Львівська область перебувала у «помаранчевій зоні». Проте через погіршення епідситуації обласна та міська влада попереджала, що незабаром Львівщина перейде до «червоної зони» карантину.

Аби попередити збільшення кількості хворих на COVID,  у Львові та області посилили карантин, який фактично передбачає обмеження «червоної зони». Зокрема, у Львові жорсткий карантин діятиме щонайменше до 4 квітня, а в області – до 6 квітня.

Натисніть на зображення для його збільшення

ОНОВЛЕННЯ: станом на 18:30 год. вівторка, 23 березня, стало відомо, що до «червоної зони» Львівщину віднесла й державна комісія ТЕБ і НС. Обмеження почнуть діяти з четверга, 25 березня.

«Червона зона» карантину передбачає заборону:

  • діяльність закладів харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), окрім роботи на виніс та доставки;
  • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності
  • приймання відвідувачів на торговельних площах, не менше 60 % яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією. Натомість дозволена діяльность з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
  • приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників;
  • приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
  • проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України;
  • робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
  • діяльність непродовольчих ринків.

Зауважимо, серед обмежень «червоної зони» – заборона на регулярні та нерегулярні перевезення. Проте нещодавно уряд передав місцевій владі повноваження самостійно вирішувати, чи обмежувати рух залізничного та автотранспорту у «червоній зоні»

Натисніть на зображення для його збільшення

У Львові та області погіршується ситуація із коронавірусом. Зокрема, у Львові розгортають додаткові шпиталі на 700 ліжок, які будуть розгорнуті на базі львівських поліклінік. На облаштування тимчасових шпиталів з бюджету міста скеровано 18 млн грн.  Крім цього у міськраді Львова шукають резервні місця у лікарнях для хворих на COVID.

Крім цього у Львові не вистачає лікарів для лікування хворих на коронавірус. У місті формують базу медпрацівників, які готові приєднатись до порятунку людей. Наразі зголосилися понад 340 медиків.

У лікарнях Львівщини розгорнуть ще 600 ліжко-місць. Додаткові COVID-ліжка з’являться у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих, у 8-міській клінічній лікарні, Сокальській районній лікарні. Також до 1 квітня 150 ліжко-місць розгорнуть у Центрі легеневого здоров’я.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.