У ЛКП «Львівелектротранс» запевняють, що у всіх трамваях та тролейбусах щодня проводять дезінфекцію салонів. Проте через поширення коронавірусу на підприємстві почали використовувати додаткові хімічні засоби. Про це Львівському порталу повідомила речниця ЛКП «Львівелектротранс» Христина Осадчук.
За словами Христини Осадчук ще до спалаху коронавірусу в салонах електротранспорту Львова щодня проводили дезінфекцію. Це роблять працівники «Львівелектротрансу» на території трамвайного та тролейбусного депо в обідній час та ввечері.
«Двічі на день ми проводимо дезінфекцію всього транспорту, який виходить на маршрути. Працівники миють вагони за допомогою «Керхера» та спецзасобів, які є безпечними для пасажирів і не залишають характерного запаху. Тепер у зв’язку з профілактикою поширення коронавірусу працівники підприємства використовують додаткові хімічні засоби, – розповіла Христина Осадчук.
Вона зауважила, що на прибирання і дезінфекцію вагонів є окремо виділений час, тож це не впливає на графік руху електротранспорту.
«Коли всі трамваї і тролейбуси заїжджають в депо, то тут починається мийка і технічний огляд. На це все окремо виділяється час, тому такі процеси не впливають на графік руху електротранспорту. Спочатку працівники підприємства оброблять салон хімією і в декілька етапів прибирають його ганчір’ям. Через декілька годин, коли вже немає небезпеки від хімікатів, такий транспорт вважається готовим до того, щоб вийти на маршрут», – зауважила Христина Осадчук.
Також речниця «Львівелектротрансу» додала, що на території депо встановили спеціальні диспенсери, аби працівники могли регулярно дезінфікувати руки.
Зазначимо, комунальний транспорт Львова почали обробляти спецзасобами з 2 березня. Також міськрада вимагала дезінфікувати свої автобуси і приватних перевізників.
Раніше у Львові та області ввели низку профілактичних заходів, аби запобігти поширенню коронавірусу. Так, у Львові вирішили закупити антисептики для рук та диспенсери для гігієнічного дозування, які встановлюють у школах, лікарнях, ЦНАПах та інших місцях масового скупчення людей.
У львівському аеропорту почав діяти особливий режим безпеки. Кожному, хто прилітає до Львова, вимірюють температуру спеціальними інфрачервоними безконтактними термометрами. Це займає не більше 10-15 секунд. Таку ж процедуру проводять і в прикордонникх пунктах пропуску на Львівщині.
Як писав Львівський портал, в Україні виявили один випадок коронавірусу у Чернівцях. Людина перебуває в ізоляції під наглядом лікарів та отримує фахову медичну допомогу.
Нагадаємо, 11 березня в уряді повідомили, що в Україні введуть карантин на три тижні.
Ще наприкінці лютого у Львівській ОДА заявили, що скерують 25 мільйонів гривень з обласного бюджету на профілактику та реагування на можливі випадки зараження новою інфекцією. Водночас зі свого боку міськрада Львова виділила 7 мільйонів на боротьбу з коронавірусом в області.
У ЛОДА анонсували придбання для Львівщини тест-систем для діагностування коронавірусу. Втім Львів їх досі не отримав.
Детальніше про коронавірус читайте тут: симптоми, хто у зоні ризику і де лікуватися у Львові.
Ольга Денисяка