Сьогодні, 17 січня, Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», який відкриває шлях до впровадження електронного квитка в міському пасажирському транспорті. За це рішення проголосувало 265 депутатів. Про це повідомляє Львівський портал.
Законом, зокрема, встановлено, що «органи місцевого самоврядування запроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду, встановлюють порядок її функціонування, а також форми носіїв, види, порядок обігу та реєстрації проїзних документів, визначають особу, уповноважену здійснювати справляння плати за транспортні послуги в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду».
«Українці будуть їздити в громадському транспорті європейського рівня якості. До цього часу – кожна поїздка у міській маршрутці було лише приниженням гідності пасажирів.
Закон про Е-квиток (впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті) – це важливий і перший крок до змін. Далі рішення за органами місцевого самоврядування: наскільки швидко введуть Е-квиток в громадському транспорті – настільки місцева влада дбає за мешканців своїх міст», – повідомив Львівському порталу співавтор та ініціатор законопроекту, заступник голови транспортного комітету Верховної Ради України Ігор Васюник.
Парламентар виокремив такі основні моменти закону щодо Е-квитка:
– органам місцевого самоврядування надано всі необхідні повноваження щодо впровадження Е-квитка. Кожне місто самостійно визначатиметься впроваджувати чи ні Е-квиток. Так само міська влада визначатиме вид, форми носіїв, порядок обігу та реєстрації проїзних документів, затверджуватиме правила користування міським пасажирським транспортом.
– при запровадженні Е-квитка, пасажири будуть зобов’язані здійснювати реєстрацію проїзних документів та нести відповідальність за невиконання цієї вимоги.
– встановлюється обов’язковість Е-квитків для пільговиків у населених пунктах, де запроваджено автоматизовану систему оплати. Тут варто наголосити – що всі пільговики отримають Е-квиток безкоштовно.
«Який результат ми отримаємо, ухваливши даний закон і давши можливість містам впроваджувати Е-квиток? Перш за все це підвищення безпеки на дорозі – водій слідкуватиме за дорогою, а не оплатою за проїзд. Також матимемо облік реального пасажиропотоку, оптимізацію маршрутів. Це стане головним чинником у боротьбі з корупцією та виведенням коштів з «тіні» в галузі пасажирських перевезень. Окрім цього, впровадження даного документу в життя дозволить запровадити зручний спосіб оплати за проїзд – банківською карткою, через мобільний телефон тощо. Як наслідок – покращення комфорту пасажирів. Це – реальна реформа згідно з європейськими принципами, яка матиме вплив на економіку в масштабах всієї країни», – додав Ігор Васюник.
Як повідомляв Львівський портал раніше, 17 листопада 2016 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» (р.№ 4121).
Водночас додамо, що цього дня фракція «Самопоміч» Верховної Ради України не голосувала за законопроект № 4121. Натомість у Садового добряче попіарилися на темі е-квитка у Львові: прес-служба Львівської міської ради розповсюдила інформацію про те, що 17 листопада у Львові підписали угоду щодо кредитного фінансування проекту автоматизованого збору оплати за проїзд у громадському транспорті міста, на якому був присутній лідер «Самопомочі», міський голова Львова Андрій Садовий.