Сьогодні у Львові замінували Залізничний районний суд на вулиці Степана Бандери. У цей час у судді мав бути розгляд справи щодо незаконного звільнення директорра «Угерського спиртзаводу» Андрія Малашевського. Про це в коментарі Львівському порталу повідомив голова профспілкорвого комітету ДП «Угерський спиртзвод» Євген Сомик.
За словами Є. Сомика, замінування – реальна спроба зірвати сьогоднішній розгляд справи у суді.
«Позивачем у справі є сам Малашевський, що судиться про порушення його прав і щодо незаконно звільнення його із займаної посади. Відповідач – державний концерн «Укрспирт».
Замінування – це спроба затягнути розгляд справи в суді. Окрім того, сьогодні в залі парламенту, народні депутати збирають підписи за відставку в.о. керівника державного концерну «Укрспирт» Дениса Чернова, якого трудові колективи спиртових заводів та профспілка підозрюють у покриванні фінансових злочинних схем в спиртовій галузі. Все це взаємопов’язано із сьогоднішніми подіями», – переконаний Євген Сомик.
Також відомо, що в залі суду було близько 40-ка представників трудового колективу «Угерського спиртзаводу», які приїхали підтримати свого директора А. Малашевського.
Інформацію про замінування суду Львівському порталу підтвердили у прес-службі Національної поліції Львівщини.
«Сьогодні 29 березня об 11.10 до поліції зателефонував анонім та повідомив, що Залізничний районний суд у Львові заміновано. Причому дзвінок про замінування надійшов до поліції міста Дубно Рівненської області. Будь-яких вимог, які могли б відвернути вибух, невідомий чоловік не висував. На місці працюють слідчо-оперативна група, вибухотехніки та працівники інших служб, які задіюються у таких випадках», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, нещодавно майже пів тисячі працівників спиртзаводів Львівщини мітингували під стінами Верховної Ради України. Люди вимагали припинити тиск на їхні підприємства, розслідувати причетність керівництва Міністерства агрополітики та ДП «Укрспирт» до дестабілізації роботи заводів та корупційних фінансових схем в спиртовій галузі. Увечері того ж дня невідомі увірвались в лікарню та розбили голову директору спиртзаводу. Змушували підписати заяву на звільнення.
Ще раніше, 12 березня, працівники ДП «Угерський спиртзавод» повідомили, що невідомі особи пробували силою захопити їхнє підприємство. Близько 20 невідомих осіб проникли на територію державного підприємства і спробували зайняти адміністративні приміщення. Разом з невідомими був Андрій Гнатуш, який повідомив, що його призначили новим керівником підприємства. Андрій Гнатуш, за словами працівників, посилався на наказ голови ліквідаційної комісії концерну «Укрспирт» Дениса Чернова. На місце події працівники заводу викликали поліцію, після чого невідомі особи поспішили покинути територію державного підприємства. Окрім того, на заводі зібрались працівники підприємства та мешканці села Угерськ з обуренням на дії невідомих та з намірами захистити держпідприємство.
Пізніше керівництво об’єднаної профспілки ДП «Укрспирт» та представники державних підприємств на спільній прес-конференції заявили про спроби «смотрящих» від «сім’ї» Януковича повернути контроль над прибутковими підприємства спиртової галузі.
17 березня, три сотні «ті тушок» із зброєю та димовими шашками захопили Угерський спиртзавод. Згодом на місце події прибув керівник Нацполіції Львівщини Дмитро Загарія та штурмова бригада. Після довгих перемовин «тітушки» погодились покинути завод та поїхати у райвідділ. Під час перебування на заводі рейдери пошкодили лабораторію та погромили завод.
Після цих подій опублікували фотодокументи, що взахопленні «Угерського спиртзаводу» брали участь члени ОЗУ та колишні працівники МВС?
Провокації та спроби захоплення державних підприємств до цього трапилися на Струтинському спиртзаводіта Вузлівському спиртзаводі.