Експерти з Південної Африки, де вперше виявили «Омікрон», кажуть, що цей штам коронавірусу дуже відрізняється від попередньої мутації. Про це пише Уніан із посиланням на британське видання The Metro.
Фахівці з Південної Африки стверджують, що найпоширеніші симптоми «Омікрону» суттєво відрізняються від симптомів «Дельти». Перші звіти показують, що симптоми «Омікрону» – це першіння в горлі, сухий кашель, сильна втома, легкі болі в м’язах і нічна пітливість.
Тобто симптоми «Омікрону» відрізняються від добре відомої трійки Дельта-штаму – лихоманки, кашлю і втрати нюху.
Своєю чергою глава Південноафриканської медичної асоціації лікарка Анжелік Кутзі зазначила, що новий штам коронавірусу зараз розглядають як «легку хворобу». Але насправді «Омікрон» викликає «іншу картину під час госпіталізації, особливо у нещеплених».
Людей з трьома традиційними симптомами закликають зробити ПЛР-тест якомога швидше.
Як писав Львівський портал, штам коронавірусу «Омікрон» вперше виявили наприкінці листопада у Південній Африці. Дотепер він поширився у 57 країнах світу, в тому числі й у Румунії.
Вчені дослідили, що «Омікрон» є вчетверо заразніший, він долає як природний імунітет людини, так і набутий через вакцинацію. Водночас досі цей штам зазвичай викликав легкий перебіг захворювання.
У РНБО прогнозують, що «Омікрон» потрапить в Україну ще до кінця цього тижня, тобто до 19 грудня. Саме цей штам, на думку РНБО, спричинить нову хвилю коронавірусу, має розпочнеться уже в середині лютого.
Також науковці кажуть, що для захисту від «Омікрону» двох доз вакцини є недостатньо. Зі свого боку компанії Pfizer та BioNTech сподіваються розробити вакцину проти «Омікрону» до березня 2022 року.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба