ОСТАННІ НОВИНИ

Синютка дозволив новоствореним фірмам Дубневичів отримати 50 га під сонячні електростанції

Лаврентій Дубич

|

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка своїми розпорядженнями 1 лютого надав дозвіл ТОВ «НР Солар» і ТОВ «Солар Грін Тех» на розроблення проекту землеустрою щодо відведення двох ділянок загальною площею 51,2 га на території Березинської сільради, що в Миколаївському районі, для будівництва та обслуговування сонячних електростанцій. Про це інформують Наші гроші. Львів.

 

Обидві фірми зареєстровані у Львові, на вул. А. Лазаренка 1а в сусідніх офісах – №55 і №56. Цей офісно-адміністративний будинок повністю належить ТОВ «АПП «Львівське», яке контролюють народні депутати від БПП Ярослав та Богдан Дубневич.

ТОВ «Солар Грін Тех» зареєстрував лише півроку тому Тарас Борис. Відомо, що він працював і працює у «Фонді братів Дубневичів», на парламентських виборах був уповноваженим від «Блоку Петра Порошенка» на окрузі №118. Саме від цих двох округів обралися у нардепи Ярослав і Богдан Дубневичі.

ТОВ «НР Солар» зареєструвала 9 місяців тому Зоряна Телішевська, яка звільнилася з посади головного спеціаліста відділу пенсійного забезпечення управління ПФУ в Миколаївському районі. Вона декларувала кілька невеликих ділянок та квартиру на 44 «квадрати» в Миколаєві, яка належить їй тільки на половину.

У 2016 році родина Телішевських отримала лише 92 тис. грн доходу, причому Зоряна Телішевська вказала 4,3 тис. грн зарплати в ТОВ «Ліг Агро», яка минулоріч збудувала сонячну електростанцію у Яворівському районі. Ця фірма тепер належить сину Богдана Дубневича Павлу і ТОВ «Ліг Енергія», хоча спочатку замість сина Дубневича співвласником також був записаний їх працівник Роман Васьків. Васьків нині є депутатом Львівської облради від БПП «Солідарність». 24,5% ТОВ «Ліг Енергія» належать доньці Ярослава Дубневича Роксолані Пиртко.

Видання також нагадує, що голова ЛОДА Олег Синютка свого часу був очільником обласного осередку БПП «Солідарність».

Раніше Львівський портал повідомляв, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на «Укрзалізниці» повний провал структурних реформ, через зацікавлених «друзів». Також стало відомо, що за підсумками 2016 року орієнтовна вартість закупівель ПАТ «Укрзалізниця» в компаній народних депутатів України Ярослава та Боглана Дубневичів складала близько мільярда гривень. Згодом повідомлялося, що зловживаннями Дубневичів в «Укрзалізниці» займеться НАБУ. А тодішній очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун визнав монополію Дубневичів на «залізниці» та перевів стрілки на НАБУ, прокуратуру і СБУ.

Після цього НАБУ дали доступ до документів залізниці для розслідування змови з Дубневичами. Відбулися обшуки у офісі Дубневичів у Львові. Зокрема стало відомо, що мова про корпорацію КРТ, яка співпрацювала з фірмою, що ухилялась від сплати податків.

Після гучних викриттів Омелян назвав «конфліктом інтересів перебування Дубневича на посаді глави транспортного комітету Ради».

Попри те суди заборонили фіскальній службі проводити перевірку компанії братів нардепів. Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов ухилився від прямого запитання про конфлікт інтересів та мільярдні тендери «Укрзалізниці», які виграють Дубневичі.

Не «Укрзалізницею» єдино. Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадовців трьох компаній за підозрою в заволодінні газу на суму понад 1,4 мільярда гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Суд почав обирати запобіжні заходи затриманим посіпакам Дубневичів за розкрадання 1,4 мільярда.

Фото: Варіанти

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...