ОСТАННІ НОВИНИ

Львівський хакер торгував персональними даними користувачів Інтернету

|

За інформацією, отриманою Управлінням боротьби з кіберзлочинністю МВС України, слідчим СВ Франківського райвідділу у Львівській області на початку квітня 2015 року розпочато досудове розслідування, за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) КК України.

хакер

Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі МВС України.

Так, встановлено численні факти продажу 19-річним громадянином України облікових даних користувачів мережі Інтернет (приватні електронні скриньки з персональною інформацією, що захищені від несанкціонованого доступу третіми особами програмними й логічними засобами захисту – логіном та паролем) Інтернет ресурсів, зокрема, сервісів електронної пошти, системи електронних гаманців, соціальної мережі та ін.

У ході оперативного супроводження досудового розслідування працівники УБК МВС України встановили, що згаданий вище громадянин, зареєстрований та проживає у Львові. З метою незаконного збагачення, шляхом перепродажу електронних поштових скриньок, він створив Інтернет магазин, послугами якого користувалось понад 2,5 тис. невстановлених хакерів з інших країн.

15 травня цього року під час проведення санкціонованого обшуку за місцем його проживання працівники УБК МВС України спільно з працівниками ВБК МВС України у Львівській області виявили та вилучили ноутбук, мобільний телефон, планшет, 2 флеш-носії, записники із рукописними текстами логінів й паролів та банківські картки.

Крім того, встановлено, що на жорсткому диску ноутбука містяться файли із скомпрометованими логінами та паролями до облікових записів різних ресурсів загальною кількістю понад 500 тис. записів.

За результатами проведених слідчих (розшукових) заходів підозрюваному оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 361-2 КК України за 24 встановленими фактами. Проводяться подальші слідчі (розшукові) заходи з метою встановлення осіб, причетних до втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж у вказаному досудовому провадженні.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...