Операція у Курській області є одним із етапів закінчення російсько-української війни. Про це глава держави заявив на пресконференції, передає Укрінформ.
Відповідаючи на запитання про те, чи дійсно зірвала Курська операція України переговори у Катарі щодо енергетики нібито з імовірною участю Росії, глава держави сказав: «Не пов’язані абсолютно речі – Курська операція і зустріч у Катарі. Курська операція не пов’язана з жодним з пунктів Формули миру. Чи пов’язана Курська операція із другим Самітом миру? Так, бо Курська операція є одним із пунктів плану перемоги України».
Президент підкреслив, що операція на Курщині мала «абсолютно інші цілі, ніж зустріч по енергетиці з колегами». За його словами, конференція не зірвалася, а відбулась у форматі онлайн.
«Енергетика дуже важлива, але важливо закінчити війну. Курська операція – один з етапів цього процесу», – наголосив Зеленський.
Передісторія
6 серпня росіяни заявили про спроби України прорватися на територію Курської області. Того ж дня ЗСУ декількома групами перейшли російсько-український кордон на території Суджанського і Кореневського районів терористичної РФ.
Тривалий час Україна жодним чином не коментувала цю військову операцію. Аж 13 серпня головком ЗСУ Олександр Сирський публічно оголосив, що під контролем українських військ перебувають 74 населені пункти Курської області.
14 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що в Курській області РФ Україна досягає «стратегічних цілей», а також що розмірковує, аби створити на Курщині військові комендатури, якщо це буде потрібно.
Зокрема Зеленський заявив, що операція України в Курській області допомогла запобігти окупації частини Сумщини і міста Суми.
Станом на 15 серпня на території Курщини, яку контролює українська армія, створили першу військову комендатуру. Її очолив генерал-майор Едуард Москальов.
На території Курської області Україна контролює вже 94 населені пункти.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой