Обласні військові адміністрації можуть позбавити права на визнання критичних для економіки підприємств і цим питанням займатимуться тільки міністерства. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Forbes Ukraine.
Видання пише: співрозмовник в Офісі президента заявив, що початку жовтня у президента відбулася нарада, на якій обговорювали питання мобілізації.
«Військові наголосили, що нинішня модель бронювання зриває мобілізаційні процеси», – додав він.
Річ у тім, що 17 липня уряд запустив новий механізм бронювання через «Дію», що прискорило процес, і зараз понад 1,5 мільйона людей мають бронь.
На тлі цього Міноборони ініціювало аудит критичних для економіки підприємств. Президент доручив перевірити, чи всі підприємства, які отримали бронь, є дійсно критичні для економіки.
Претензії до бронювання виникли зі списками, поданими обласними військовими адміністраціями (ОВА). Крім основних семи критеріїв, кожна ОВА має свій окремий перелік вимог для визнання критичних підприємств.
У Дніпровській ОВА, наприклад, встановлено ще додатково вісім критеріїв, виконавши один із яких компанія може вважатися критично важливою, пише Forbes. Деякі місцеві адміністрації мають переліки з декількох десятків додаткових критеріїв.
Два співрозмовники видання в Офісі президента та в уряді очікують, що після аудиту ОВА можуть втратити право подавати критичні підприємства, і це будуть робити лише кілька міністерств.
Підприємства, які не пройдуть аудит, втратять статус критичних і не зможуть бронювати співробітників.
Як повідомляв Львівський портал, в уряді тривалий час розроблять також концепцію економічного бронювання. У Мінекономіки кажуть, що воно мало б запрацювати у жовті-листопаді.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба