ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні масово друкували фальшиві документи. Деталі

Наталя Дуляба

|

У шістьох областях діяли підпільні типографії, які масово друкували фальшиві українські документи та Європейського Союзу. Про це Львівському порталу повідомили в СБУ.

До злочинного угруповання причетні 9 осіб. Вони налагодили масовий друк документів у шістьох областях України: Київській, Закарпатській, Харківській, Одеській, Сумській та Дніпропетровській.

За даними слідства, фігуранти пропонували своїм клієнтам підроблені документи для «легалізації» у зарубіжних країнах, зокрема в Євросоюзі. Йдеться про фальшиві паспорти, посвідки на тимчасове проживання в ЄС, а також водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію авто.

Вартість таких «послуг» становила від 300 до 700 доларів. Сума залежала від виду та кількості підробок.

Задокументовано, що за добу зловмисники «штампували» до пів сотні замовлень. При цьому підпільні типографії були облаштовані в орендованих квартирах та власних помешканнях фігурантів у Харкові та Мукачеві.

Там зловмисники встановили спеціальне комп’ютерне обладнання та принтери для друку на пластикових картках із використанням голографічної плівки.

Готову продукцію ділки пропонували у спеціально створених Telegram-каналах, а її відправлення замовникам здійснювали через поштові сервіси.

Під час обшуків за місцями перебування фігурантів та у їхніх підпільних цехах виявили липові документи, відбитки печаток та штампів, обладнання для виготовлення підробки, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи із доказами злочинної діяльності, банківські картки, на які надходили кошти від продажу фальшивок.

Наразі всім затриманим оголосили підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 4 ст. 28; ч. 3 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів);
  • ч. 4 ст. 28; ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Одному із організаторів, який переховується за кордоном, заочно оголосили підозру за такими ж статтями Кримінального кодексу України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *