Міністерство оборони України створило наглядові ради для Агентства оборонних закупівель (АОЗ) і Державного оператора тилу (ДОТ). Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
У складі наглядових рад будуть не лише українські, а й міжнародні експерти. Це, за словами міністра, дозволить інтегрувати найкращий світовий досвід у реформування оборонної промисловості України.
«Наглядові ради – важливий елемент для ефективного та прозорого управління закупівлями. Їхнє створення є важливим кроком до відповідності міжнародним стандартам. Це гарантує незалежний контроль за процесами, мінімізує корупційні ризики та підвищує довіру до системи як всередині країни, так і з боку наших міжнародних партнерів», – прокоментував Рустем Умєров.
Водночас у Міністерстві оборони уточнили, що наглядові ради АОЗ і ДОТ будуть незалежними у своїй діяльності, адже більшість їхніх членів відібрали через відкриті конкурси.
Так, уряд погодив призначення на посади членів наглядової ради Агенції оборонних закупівель як незалежних членів:
- Патрік Аурой (має понад 30 років досвіду роботи на керівних посадах у Франції в секторі оборони, а також в структурах в НАТО. Обіймаючи посаду Заступника Генсекретаря з питань оборонних інвестицій, очолював Конференцію національних керівників озброєнь НАТО);
- Катерина Кузнецова (має більш ніж 25-річний міжнародний досвід у галузі аудиту та корпоративних фінансів, зокрема, на посаді директора в компанії PwC у Великій Британії);
- Лукаш Столярськи (протягом 18 років роботи в NSPA NATO керував багатонаціональними командами і складною логістикою);
як представників держави:
- Юрій Джигир (заступник міністра оборони України, економіст з більш ніж 20-річним досвідом сприяння реформам у сфері управління державними фінансами, соціальної політики та фіскальної децентралізації);
- Тарас Чмут (директор фонду «Повернись живими»).
На посади членів наглядової ради Державного оператора тилу уряд погодив як незалежних членів:
- Саймон Вудворд (має значний досвід роботи у британському та міжнародному секторах фармацевтики, роздрібної торгівлі, товарів народного споживання, громадського харчування, військових та ризикованих товарів);
- Ганна Демченко (має більш ніж 20-річний досвід роботи в міжнародних компаніях за фінансовим напрямом);
- Микола Роєнко (має досвід у впровадженні функцій комплаєнсу, внутрішнього аудиту, внутрішніх розслідувань щодо можливих зловживань, становленні функції контролінгу та бюджетування, роботі в проєктах ІРО, проведенні аудиту фінансової звітності провідних компаній);
як представників держави:
- Надія Бігун (на посаді заступника міністра економіки України координує розроблення та реалізацію державної політики у сфері публічних закупівель, розвиток конкурентних відносин та державного партнерства);
- Юлія Марушевська (голова Офісу підтримки змін Міністерства оборони України).
Як обирали членів нагоядових рад
Зазначимо, що з відбором незалежних членів у наглядові ради вищезгаданих агенцій Міноборони допомагали професійні рекрутингові компанії.
Самі ці компанії теж вибрали на тендері у системі Prozorro, який оголосили в березні цьогоріч. Переможцем відбору АОЗ стало ТОВ «Телент Едвайзорс» (Odgers Berndtson), а ДОТ – ТОВ «Ворлд Екзекьютів Партнерз» (Heidrick & Struggles).
В подальшому саме ці рекрутингові компанії відібрали та сформували списки потенційних кандидатів, яких запросили на співбесіди в Міноборони.
Послуги рекрутингових компаній оплатили коштами донора, зокрема програми підтримки Спеціального радника з питань оборони Посольства Великої Британії в Києві, фінансованої британським урядом.
Додамо, що Державний оператор тилу – це державна агенція, що забезпечує потреби ЗСУ в харчуванні, паливно-мастильних матеріалах, одязі та медичних товарах. Вона працює з грудня 2023 року.
А Агентство оборонних закупівель функціонує з літа 2022 року. Воно займається суто закупівлею озброєння.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба