У 2024 році Агенція оборонних закупівель має укласти контракти на «сотні тисяч дронів». Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
«Дронів буде більше. Цього року в планах Агенції оборонних закупівель Міноборони – контракти на сотні тисяч БПЛА. Це, зокрема, довгострокові контракти, щоб виробники могли планувати масштабування виробництв», – зауважив міністр, коментуючи зустріч із більше ніж 120 виробниками безпілотників.
Рустем Умєров запевнив, що держава робить усе, аби технологічні інновації якнайшвидше потрапляли на фронт і не лише нищили ворога, а й рятували життя наших військових.
Зі свого боку віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров додав, що Україна адаптує законодавство та працює над полегшенням контрактування.
«Зараз нам треба стандартизувати вимоги та тактико-технічні характеристики для дронів. Також для виробників важливо розуміти прогнозування контрактів і потреб Генштабу, працюємо і над цим. Вірю в потенціал українських виробників та їхню можливість створювати революційні технології для поля бою», – відзначив він.
За словами Федорова, Сили оборони окреслили такі головні завдання для виробників дронів:
- український «Ланцет»;
- AI для автоматичного захоплення цілей;
- керований боєприпас;
- наведення на РЕБ та удар по них;
- антидронові рішення.
Також Україна активно працює щодо розвитку роботизованих платформ, боєприпасів та засобів РЕБ – майже щотижня нова одиниця отримує кодифікацію за стандартами НАТО.
Загалом ринок дронів як такий з’явився в Україні лише у 2022 році. Зараз на ньому є понад 200 вітчизняних компаній, які займаються БпЛА або сервісами та продуктами у сфері безпілотників.
У 2023-му, за словами Михайла Федорова, вдалося суттєво масштабувати українське виробництво безпілотників: 67 моделей отримали кодифікацію, 58 отримали держконтракт.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський анонсував виробництво 1 мільйона дронів у 2024 році.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба