Те, що Росія застосовує іранські безпілотники Shahed-136, навряд чи істотно вплине на хід війни в Україні. Російські війська використовують їх для терору. Таку думку висловили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.
Так, ISW вважає, що використання цих іранських безпілотників не призводить до ефектів, аналогічних використанню Україною американських систем HIMARS.
Росіяни не направляють дрони на асиметричні вузли поблизу поля бою, але використовували багато «Шахедів» проти цивільних цілей у тилових районах. Імовірно, вони сподіваються викликати нелінійний ефект за допомогою терору.
Інститут вивчення війни пише, що російські війська, схоже, вже використали нетривіальний відсоток постачань Shahed-136, якщо твердження про надані Росії «сотні» безпілотників правильні.
Як повідомляв Львівський портал, ще в кінці вересня ЗСУ заявили, що російські окупанти, не маючи успіхів на фронті, почали активно застосовувати іранські ударні дрони по цивільних інфраструктурних об’єктах, в тому числі в тилових районах, які на суттєвій відстані від лінії зіткнення.
Найчастіше рашисти застосовують проти України іранські дрони-камікадзе Shahed-136, марковані як «Герань-2». Вперше українські військові збили у середині вересня біля Куп’янська, що на Харківщині.
Іранськими дронами атакували Запоріжжя, Білу Церкву, Харків, Кривий Ріг, ще раніше – Одесу, Одеську та Миколаївську області.
Незважаючи на те, що українські військові вчаться збивати такі дрони-камікадзе і роблять це досить успішно, ворог перейшов на нові тактичні прийоми. Втім у ЗСУ кажуть, що будуть й надалі протидіяти таким атакам.
Лише за добу 6 жовтня українські військові на різних напрямках збили загалом 20 безпілотників росіян. Серед них – п’ять «Орлан-10», 15 Shahed-136 та Mohajer-6. Більшість із них «приземлили» на півдні України.
Додамо, що офіційний Іран заперечує, що продавав Росії свої ударні безпілотники під час повномасштабної війни проти України.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба