Обмеження використання пластикових пакетів сприятиме тому, що в Україні розширюватиметься виробництво біорозкладних пакетів. Таким чином згодом їхня собівартість та ціна знизяться Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський телеканалу «Дом».
За його словами, виробники підлаштовуватимуть потужності виробництва під нові умови, після чого виготовлення екопакетів може суттєво здешевшати.
«Припустимо, собівартість пакета з пластику десь 5-15 копійок. Собівартість біорозкладних пакетів станом на сьогодні при такому не мас-маркеті – близько 60 копійок. Насправді, все дуже швидко змінюється. І собівартість буде нижчою при збільшенні потужностей виробництва. А коли буде налагоджений замкнутий цикл виробництва – наприклад, з кукурудзяного крохмалю робитимуть кукурудзяні гранули, а з них потім пакети – то ці два продукти зблизяться за ціною”, – зазначив Абрамовський.
Нагадаємо, закон, який забороняє обіг пластикових пакетів в Україні, Верховна Рада ухвалила 1 червня. Детальніше про те, що передбачає цей закон та як каратимуть порушників, читайте за посиланням.
7 червня президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону використання пластикових пакетів.
Як писав Львівський портал, на Львівщині наприкінці 2018 року від поліетиленових пакетів відмовилося Славське. Згодом естафету підхопила й мерія Львова, встановивши обмеження на комерційне використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах.
Пізніше до Львова та Славського приєднався й Дрогобич. А влітку 2019 року про відмову від поліетиленових пакетів заявили у Жовківському районі.
Чому поліетиленові пакети є шкідливими та чи зможуть львів’яни повністю від них відмовитися, читайте у матеріалі: «Пластикові пакети VS еко-торбинки: чи зможе Львів відмовитись від поліетилену?».
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Вероніка Рой