ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні заборонили обіг пластикових пакетів. Деталі

Наталя Дуляба

|

У вівторок, 1 червня, Верховна Рада ухвалила закон №2051-1, який забороняє обіг пластикових пакетів в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила нардепка зі Львова Наталія Піпа.

У першому читанні законопроєкт №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» Верховна Рада ухвалила ще наприкінці 2019 року, а тепер – у другому читанні.

Під заборону потрапили тонкі, надтонкі та оксорозкладні пластикові пакети. Розповсюджувати їх не можна буде в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. Причому і платно, і безкоштовно. Натомість використовувати можна буде біорозкладні пластикові пакети.

На зміну класичним пластиковим пакетам у побуті з’являться біорозкладні пакети, які будуть відповідно промарковані. Водночас надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів з обігу не вилучатимуть.

Як пише ВВС-Україна, винятком є надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм. Але лише якщо їх використовують як первинну упаковку для пакування чи транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. В усіх інших випадках пластикові пакети слід вилучити.

Ультратонкі пакети також можна продавати. Але ціни на них не можуть бути нижчими за мінімальні, встановлені Кабміном.

На кожному пластиковому пакеті має бути маркування. Заборонено маркувати пластикові пакети словами «біо», «біопакет», «біорозкладний», якщо вони не відповідають необхідним вимогам.

Коли закон запрацює

Якщо президент підпише закон, він набуде чинності з наступного дня після публікації.

Але більшість статей закону почнуть працювати через шість місяців, а заборона на розпосюдження пакетів і покарання за це почне діяти через дев’ять місяців із моменту публікації закону.

Як каратимуть порушників

Якщо заклади торгівлі, харчування та послуг упіймали на платному чи безоплатному розповсюдженні пластикових пакетів, їм доведеться заплатити від 8500 до 17 000 грн. За повторне порушення, вчинене протягом трьох років, –  від 17 000 до 34 000 грн.

Якщо на безплатному розповсюдженні пластикових попадеться інший інший суб’єкт господарювання, то штраф становитиме від 1700 до 3400 грн.

Зазначимо, що біорозкладні пакети – ті, які розкладаються на елементи природного походження за участю мікроорганізмів. Такі пакети мають відповідати національним або європейським стандартам щодо утилізації (шляхом компостування або біорозкладання).

Нагадаємо, що ще навесні 2019 року Європейський парламент схвалив закон, який забороняє використання одноразового пластикового посуду з 2021 року.

Як писав Львівський портал, на Львівщині наприкінці 2018 року від поліетиленових пакетів відмовилося Славське. Згодом естафету підхопила й мерія Львова, встановивши обмеження на комерційне використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах.

Пізніше до Львова та Славського приєднався й Дрогобич. А влітку 2019 року про відмову від поліетиленових пакетів заявили у Жовківському районі.

Чому поліетиленові пакети є шкідливими та чи зможуть львів’яни повністю від них відмовитися, читайте у матеріалі: «Пластикові пакети VS еко-торбинки: чи зможе Львів відмовитись від поліетилену?».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *