Для літніх людей призначені телефони двох типів: кнопкові та сенсорні. Зовні «бабусефони» не відрізняються від стандартних смартфонів. Дизайн передбачає прямокутний формфактор, вузькі екранні рамки, плоскі або трохи заокруглені бічні грані. Кольори на будь-який смак: від стриманого чорного до яскраво-блакитного.
Ціни
Смартфони для літніх людей переважно бюджетні. Рідше — належать до середнього цінового сегмента. Найдешевший телефон для пенсіонерів коштує менш як 100 доларів. За цю ціну пропонуються опосередковані характеристики:
- Від 64 Гігабайт постійної пам’яті,
- від 4 Гігабайт оперативки,
- багатоядерний процесор з вбудованою графікою,
- 2 лотки для sim,
- одинарна або мульти об’єктивна камера.
Простота використання
Літнім людям складніше освоювати нові технології. Смартфон може стати джерелом стресу, якщо в нього заплутаний користувацький інтерфейс з хитромудрим графічним оформленням.
Ключові особливості пенсіонерських смартфонів:
- Меню, зрозуміле на рівні інтуїції;
- простий виклик екранної клавіатури для набору номерів;
- зручне розташування клавіш для блокування, перезавантаження, регулювання звуку;
- ергономічний формфактор, неслизька задня поверхня;
- чутливий і швидкий сенсор, точний датчик наближення.
Автономність
Бабусефони довго працюють без доступу до джерела живлення. У них великі батареї — від 5000 мАг. Апаратне забезпечення економічне: процесори та інші компоненти ощадливо споживають енергію. Цілий день можна користуватися основними функціями, не турбуючись про розрядку. Тривалість роботи в режимі очікування приємно вражає, деякі моделі тижнями тримаються без підзаряджання.
Найшвидша зарядка забезпечується від потужного блока живлення або портативного акумулятора. Від стаціонарного комп’ютера або ноутбука заряд відновлюється повільніше.
Безпека
В асортименті переважають мобільні пристрої зі сканером відбитка пальця. Він точний і швидкий, невибагливий до умов освітлення — чітко спрацьовує навіть у темряві. Якщо незручно, біометричний зчитувач можна вимкнути у налаштуваннях. Замість нього використовувати пароль чи графічний ключ.
Серед бабусефонів є протиударні та вологозахищені: від крапель води, прицільних струменів або короткочасного занурення. Вони орієнтовані на прихильників активного способу життя.
Діагональ
Всі бабусефони — з великим екраном, адже з віком погіршується зір. Зайве навантаження на очі у таких випадках ні до чого. Комфортний розмір від 6 дюймів — це якщо враховувати рамки. Вони зазвичай вузькі, тому функціональний простір займає від 90% фронтальної панелі. Також серед переваг — широке колірне охоплення і регульована яскравість.
Середній строк служби мобільників для пенсіонерів — 3-4 роки. За цей час батарея встигає втратити частину своєї місткості. Потрібно звернутися до сервісного центру для заміни, щоб продовжити експлуатацію.
℗
Новини компаній