До свят активно прибирають кладовища Львова: комунальні служби вивозять сміття, прибирають території і алеї, формують крони дерев. Цього року на обслуговування усіх цвинтарів міста, а їх є 11 (крім Личаківського кладовища, який є музеєм), з міського бюджету виділено 2 млн 450 тис. грн. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.
З виділених бюджетних коштів 1 млн грн передбачено на вивіз сміття, ще один – на прибирання, і 450 тисяч передбачено на формування і обрізку дерев на території кладовищ.
«Наші комунальні служби, в чиєму підпорядкуванні знаходяться кладовища, зараз активно готуються до Великодніх свят. Основне їхнє завдання, щоб доріжки були прибрані, сміття вивезено, сміттєві контейнери були чисті, щоб не було сміття на території і не було повалених дерев», — розповіла директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк.
Як повідомив Віталій Нещадим, завідувач Янівського цвинтаря, на території кладовища встановлено 18 контейнерів для сміття. Найбільше сміття доводиться вивозити перед Великодніми, Зеленими святами і перед 1 листопада. 60−70% від всього сміття, зазвичай, це штучні квіти і пластик.
«Сьогодні як церква, так і керівництво цвинтарів, закликають мешканців відмовитися від штучних квітів. Українська земля добре родить живі квіти, які гарно прикрашають могили. Люди, звичайно, можуть мати своє бачення з цього приводу, але всім відомо, що пластик шкодить екології. В кінцевому результаті штучні квіти опиняються в урнах для сміття, бо знебарвлюються і втрачають свій естетичний вигляд, та засмічують довкілля», — відзначив Віталій Нещадим.
На території міста Львова знаходиться 11 цвинтарів. Як повідомив Олег Герасимюк, директор ЛКП «Реставраційно-обрядовий комбінат ритуальних послуг», з них 8 кладовищ є закритими, а 3 діючі: 2 кладовища, де дозволено підпоховання (до наявних гробівців чи біля могил родичів) — це Сихівське і Янівське кладовище, і 1 повністю діюче і відкрите до поховання кладовище — Голосківське.
«Обов’язок кожної людини — доглядати за похованнями своїх родичів. Натомість наше комунальне підприємство здійснює загальний догляд: за територією і центральними алеями, за вивозом сміття. Щодо формування крон і обрізки дерев, то було проведено тендер і укладено договір з підрядником, який з 5 квітня приступив до цих робіт», — додав Олег Герасимюк.
Фото: ЛМР
Соломія Григор'єва