У Львові відкрили вуличну виставку «Львів, Lwów, לעמבערג, Lemberg’43: Місто (не)пам’яті», яка є спробою маркування локацій, пов’язаних з подіями Голокосту 1941−1944 рр. у місті. Виставка має на меті нагадати про трагічну долю єврейської громади Львова, яка майже повністю загинула під час нацистської окупації. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Відкриття виставки відбувалось на площі Ринок, де розташований один з дванадцяти інформаційних стендів. На презентованих стендах всі охочі зможуть ознайомитись з історією як самих місць пам’яті, так і пов’язаних з ними постатей у контексті Голокосту (жертв, рятівників, свідків, винуватців). Концептуально, виставка об’єднує на одному стенді історії про людей з абсолютно різним досвідом Голокосту і вказує на умовність меж, які цей досвід розділяють, на мінливість людської поведінки в умовах вибору «тут і зараз», що здатен на десятиліття впливати на персональні долі та долю суспільства.
Інформаційні стенди можна побачити на 12 міських локаціях: на площі Ринок, біля Оперного театру, Просторі Синагог, Цитаделі, на вулиці Шевченка (місце, де розташовувався Янівський концтабір), вул. Шолом-Алейхема, вул. Вітовського, 55, вул. Вугільна, проспекті Чорновола (біля музею «Територія Терору», біля Львівського національного університету, Площі Шашкевича та вул. Шевській).
Виставка створена у межах програми «Lwów, לעמבערג, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило. Меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації ґетто та Янівського концтабору у Львові». Творці виставки також розробили інформаційний буклет з картою, де відмічені усі локації, завдяки якому кожен бажаючий може пройтись та ознайомитись з усією інформацією, розміщеною на стендах. Путівники можна взяти у музеї «Територія Терору» на проспекті Чорновола, 45 Г та у Центрі надання туристичної інформації, що знаходиться за адресою: площа Ринок, 1.
Олександр Косик