ОСТАННІ НОВИНИ

Як у Львові стартував Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt

|

Сьогодні, 18 серпня, у Львові стартував Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt і в його рамках у Палаці Потоцьких відрили виставку, присвячену музичному життю міста в першій половині XIX століття та знаковій музичній постаті того часу – Франца Ксавера Моцарта, передає кореспондент Львівського порталу.

За словами куратора виставки Андрія Лініка, до експозиції долучені унікальні історичні рукописи, ноти, предмети.

«Робота над виставкою – це не просто прийти і щось повісити. Насамперед нашим завдання було дослідити життя Моцарта і його творчість. Це була складна робота, в якій було залучено надзвичайно багато людей», – розповів він.

Для голови бібліотеки «Mozartiana» Міжнародної фундації «Mozarteum» Арміна Брінзінґа, велика радість приїхати на цей фестиваль, адже впродовж 25 років Франц Ксавер Моцарт прожив саме у Львові.

«Хочу зазначити, що багато безцінних речей із колекції Моцарта знаходились певний час у Львові. Два роки тому ми проводили також виставку і не раз мене запитували, чому ми не виконуємо творів Франца Ксавера Моцарта. І через це ми вже впродовж кількох років працюємо над тим, щоб мотивувати наших музикантів виконувати твори Франца Ксавера Моцарта. Тому для мене велика радість, що я зможу у Львові почути дуже його творів, адже впродовж 25 років Львів був в центрі життя Моцарта», – розповів він.

Засновниця та арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів додала, що фестиваль LvivMozArt готує надзвичайно багато музичних сюрпризів.

« Ця подія набула такого розголосу, що вперше до України приїжджає міжнародна преса , вперше у нас такі високоповажні гості з Європи і перший раз, коли про Львів починають писати у кращих європейських виданнях, як про подію світового масштабу. Мені дуже приємно читати коментарі ведучої еліти з-за кордону, що заснування фестивалю доводить те, що без України європейська історія буде настільки неповноцінною. Зараз відкриття виставки і всієї музики, яку ми для вас готуємо – це надзвичайно титанічна робота для всіх колективів, які залучені. Я сподіваюся, що цей фестиваль стане традиційним та щорічним», – сказала вона.

Також Оксана Линів додала, що львів’яни та гості міста, які сьогодні завітають на концерт-відкриття в Оперний театр зможуть почути ексклюзивні твори та світові прем’єри.

Фото: Львівський портал

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...