ОСТАННІ НОВИНИ

«Конструктивний діалог»: відбулися переговори урядів України та Польщі

Ольга Денисяка

|

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль назвав «конструктивним діалогом» черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. У свою чергу, премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск розповів про пошук «хороших рішень для обох сторін». Про це йшлося 28 березня на спільній пресконференції голів урядів України і Польщі за підсумками міжурядових консультацій у Варшаві, передає Радіо Свобода.

«Ми шукаємо рішення які, можливо, не будуть всіх влаштовати, але які будуть захищати основні інтереси польських фермерів, польських виробників, і з другого боку українських. Ми шукаємо і ми близькі до того, щоб знайти рішення», – розповів Туск.

Щодо перевезень, польський премʼєр повідомив, що сторони знайшли порозуміння щодо цього напрямку.

«Йдеться про те щоб можливості для польських та українських перевізників були на такому самому рівні, щоб не було нечесної конкуренції. Це означає трішки зусиль з української сторони, трішки терпимості з польської сторони, але ми на прямій дорозі до того, щоб конкуренція з боку українських перевізників не була болючою, як раніше», – сказав премʼєр-міністр Польщі.

Також Денис Шмигаль повідомив, що Україна запропонувала певні кроки зі свого боку. Зокрема у Польщі зупинили продаж українського зерна, до того ж країна готова переглянути законодавство.

«Україна звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг, аналіз законодавства в аграрній площині та транспорті. Ми відкриті, ми хочемо зняти будь-які маніпуляції… Очікуємо, що це відбудеться наприкінці квітня», – зауважив Шмигаль.

Крім того, йшлося про обʼєднання зусиль щодо заборони імпорту російської та білоруської агропродукції до країн Європи.

Раніше у Міністерстві аграрної політики та продовольства України розповіли про підсумки шестигодинної зустрічі у тристоронньому форматі «Україна-Польща-Євросоюз» щодо розблокування польсько-українського кордону. Міністр агрополітики України Микола Сольський повідомив, що попередньо обговорили варіанти вирішення, які згодом озвучать.

Нагадаємо, 21 лютого президент України Володимир Зеленський запропонував польському президенту Анджею Дуді й прем’єр-міністру Дональду Туску зустрітися на кордоні з Україною на тлі блокади українських вантажівок.

28 березня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прибув до польської столиці Варшави на міжурядові консультації за участі польского колеги Дональда Туска, де спробує вирішити суперечливі питання у відносинах з сусідньою країною.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *