«Служба у справах дітей» Львова застерігає, що жебракування з дітьми передбачає кримінальну відповідальність. Та просить повідомляти львів’ян про виявлення випадків дитячого жебракування. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
З початком літніх канікул у Львові почастішали випадки жебракування дорослих осіб з дітьми. Особливо велика кількість таких випадків є у центральній частині міста, районі приміського та головного залізничних вокзалів.
«Служба у справах дітей» Львівської міської ради застерігає про те, що такі речі передбачають кримінальну відповідальність для осіб, які втягують, примушують дітей до жебракування, а також можуть послугувати позбавленню батьківських прав. Водночас, такі речі створюють негативний імідж Львову, тому містян просять не бути байдужими і повідомляти про такі випадки у поліцію.
«Звертаюсь з проханням до мешканців міста не бути байдужими – просимо невідкладно повідомляти поліцію про прояви таких негативних тенденцій. Лише небайдужість кожного мешканця допоможе місту зберегти своє «шляхетне обличчя» та зменшити негативні прояви в дитячому середовищі, адже кожна дитина має бути захищеною, повноцінно розвиватися і навчатися», – зазначає начальник відділу «Служба у справах дітей» Ростислав Тимків.
Зазначимо, що, згідно зі статтею 150-1 кримінального кодексу України, використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб), карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов’язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбачених статтями 150, 303, 304 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. Статтею 304 кримінального кодексу України передбачено, що втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми, карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір’ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, або особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого чи піклування про нього, – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.